comScore
Tarih Seç
Dünya Kupası
26.03.2017
19:00 Azerbaycan  1 - 4  Almanya
19:00 San Marino  0 - 6  Çek Cumhuriyeti  
21:45 Kuzey İrlanda  2 - 0  Norveç
Dünya Kupası
26.03.2017
19:00 Ermenistan  2 - 0  Kazakistan  
21:45 Karabağ  1 - 2  Polonya  
21:45 Romanya  0 - 0  Danimarka
Dünya Kupası
26.03.2017
19:00 İngiltere  2 - 0  Litvanya
21:45 Malta  1 - 3  Slovakya  
21:50 İskoçya  1 - 0  Slovenya  
European Championship U-17 1
26.03.2017
14:00 İsrail U17  0 - 0  Rusya U17  
14:00 Norveç U17  0 - 1  Macaristan U17  
Friendlies U-21 1
26.03.2017
14:00 Letonya U21  4 - 3  Beyaz Rusya U21  
Türkiye - PTT 1. Lig
26.03.2017
13:00 Ümraniyespor  2 - 0  Balıkesirspor  
Türkiye - TFF 2.Ligi Yükselme Grubu
26.03.2017
15:00 Fethiyespor  1 - 2  İstanbulspor  
15:00 Bucaspor  0 - 0  Konya Anadolu Selçukspor  
15:00 Keçiörengücü  2 - 1  Büyükçekmece Tepecikspor  
15:00 Fatih Karagümrük  2 - 1  Nazilli Bld.  
15:00 Kocaeli Birlik Spor  0 - 3  Kahramanmaraşspor  
15:00 Ofspor  0 - 3  Amed Sportif  
15:00 Sivas Belediyespor  3 - 1  Hacettepe Spor  
15:00 Erzurum BB  2 - 4  Pendikspor  
15:00 Anadolu Üsküdar 1908  0 - 2  Zonguldak Kömürspor  
Türkiye - TFF 2.Ligi Yükselme Grubu
26.03.2017
15:00 İnegölspor  5 - 1  Tokatspor  
15:00 Kastamonuspor  3 - 0  Gümüşhanespor  
15:00 Tuzlaspor  0 - 0  Bugsaşspor  
15:00 Kayseri Erciyesspor  2 - 0  1461 Trabzon  
15:00 Aydınspor 1923  1 - 1  Eyüpspor  
15:00 MKE Ankaragücü  1 - 1  Menemen Bld.  
15:00 Hatayspor  1 - 0  Etimesgut Belediyespor  
15:00 Karşıyaka  5 - 0  Niğde Belediyespor  
15:00 Kırklarelispor  1 - 0  Sarıyer  
Türkiye - TFF 3.Lig 1.Klasman Grubu
26.03.2017
15:00 Kartalspor  0 - 1  Altay  
15:00 Kocaeli Birlikspor  0 - 2  Çorum Belediyespor  
15:00 Bayburt İl Özel İdare  4 - 1  Kızılcabölükspor  
15:00 Bursa Nilüferspor  1 - 1  Kozan Belediyespor  
15:00 Kutahyaspor  1 - 1  Sancaktepe Belediyespor  
15:00 Manavgatspor  3 - 2  Beylerbeyi  
15:00 Vanspor BB  2 - 1  24 Erzincanspor  
15:00 Erzin Belediyespor  4 - 1  Gölcükspor  
15:00 Cizrespor  0 - 0  Tekirdağspor  
Uluslararası - Dostluk Maçları
26.03.2017
11:35 Zenit  1 - 0  Dinamo Ufa  
14:00 CSKA Moskova  2 - 0  Arsenal Tula  
15:00 AIK  2 - 0  Norrkoping  
16:30 Vienna FC  0 - 4  Rapid Wien  
17:00 Tromsø  3 - 3  Bodø/Glimt  
17:00 Mjøndalen  0 - 3  Stabæk  
18:00 Maritimo  -  Arouca  
19:00 FK Haugesund  1 - 0  Sandnes  
19:00 Sarpsborg 08  4 - 0  Fredrikstad  
Uluslararası Dostluk
26.03.2017
14:30 Madagaskar  3 - 2  Sao Tome ve Principe  
15:00 Kenya  2 - 1  Kongo D. Cumhuriyeti  
England 4
26.03.2017
16:45 Doncaster  0 - 1  Plymouth  
İngiltere - 1. Lig
26.03.2017
14:30 Scunthorpe  3 - 2  Bradford  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
12:30 Condor Hamburg  2 - 2  BSV Buxtehuder  
14:00 KF Kosova  1 - 5  HSV Barmbek-Uhlenhorst  
15:00 SV Rugenbergen  0 - 1  Altonaer FC 93  
15:00 SV Halstenbek-Rellingen  2 - 1  TuS Osdorf  
15:00 Niendorfer TSV  1 - 5  Wedeler TSV  
16:00 Concordia Hamburg  2 - 2  FC Tuerkiye Wilhelmsburg  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
14:30 BTS Neustadt  0 - 0  Werder Bremen III  
16:00 TSV Grolland  3 - 4  Oberneuland  
16:00 SV Grohn  2 - 4  SG Aumund-Vegesack  
16:00 Habenhauser FV  2 - 1  Geestemuende  
16:00 TSV Melchiorshausen  1 - 4  Brinkumer SV  
17:00 Leher  2 - 2  TuS Schwachhausen  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
15:00 Eutin 08  5 - 0  Oldenburger SV  
15:00 Neumunster  3 - 0  Concordia Schoenkirchen  
16:00 TuS Hartenholm  1 - 1  Union Neumünster  
16:00 TSV Laegerdorf  3 - 1  SV Frisia 03 RL  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
15:00 Eintracht Northeim  6 - 3  FT Braunschweig  
16:00 Osnabrück II  0 - 0  Cloppenburg  
16:00 VfL Oldenburg  3 - 0  SVG Göttingen  
16:00 TB Uphusen  0 - 2  MTV Gifhorn  
16:00 TuS Bersenbrueck  1 - 1  Spelle-Venhaus  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
15:00 SV Altludersdorf  0 - 0  Tennis Borussia  
15:00 FC Anker Wismar  1 - 2  Hansa Rostock II  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
15:00 FC International Leipzig  0 - 1  Einheit Rudolstadt  
15:00 Plauen  1 - 1  Brandenburger SC Süd  
15:00 SV Merseburg 99  0 - 0  SSV Markranstaedt  
15:00 BSG Wismut Gera  2 - 1  Carl Zeiss Jena II  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
15:00 FCA Walldorf II  0 - 2  Freiburg II  
15:00 St.Kickers II  1 - 4  TSG Balingen  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
15:00 SV Gonsenheim  1 - 3  Arminia Ludwigshafen  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
16:00 SuS Stadtlohn  5 - 1  ASC Dortmund  
16:00 TuS Ennepetal  2 - 3  Eintracht Rheine  
16:00 FC Bruenninghausen  0 - 1  Hammer SpVgg  
16:00 FC Kaan-Marienborn 07  2 - 0  SC Roland Beckum  
16:00 SC Paderborn 07 II  1 - 0  TuS Erndtebrueck  
16:00 Bielefeld II  0 - 0  FC Guetersloh  
16:00 Lippstadt  4 - 0  SpVgg Erkenschwick  
16:00 Westfalia Rhynern  0 - 0  SC Hassel  
16:00 SuS Neuenkirchen  2 - 2  TSV Marl-Hüls  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
16:00 SpVg Schonnebeck  3 - 1  FC Kray  
16:00 Cronenberger SC  0 - 0  VfB Homberg  
16:00 Ratinger SV  0 - 2  TuRU Duesseldorf  
16:00 VfB Hilden  3 - 0  TV Jahn Hiesfeld  
16:00 VfR Krefeld Fischeln  3 - 1  FC Bocholt  
16:00 SW Essen  2 - 1  Sportfreunde Baumberg  
16:00 SC Kapellen Erft  2 - 2  SV Hoennepel Niedermoermter  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
16:00 VfL Rheinbach  1 - 1  Hilal Maroc Bergheim  
16:00 Borussia Freialdenhoven  1 - 2  TV Herkenrath  
16:00 Germania Windeck  0 - 4  FC Wegberg-Beeck  
16:00 FC Huerth  1 - 1  DJK BW Friesdorf  
16:00 Viktoria Arnoldsweiler  2 - 1  FC Inde Hahn  
16:00 FC Hennef 05  1 - 2  Spvg Wesseling Urfeld  
16:00 Bergisch Gladbach  1 - 0  VfL Alfter  
16:15 Siegburger SV 04  0 - 6  TSC Euskirchen  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
16:00 SC Viktoria 06 Griesheim  3 - 0  Viktoria Kelsterbach  
Almanya - Oberliga NOFV-Sud
26.03.2017
16:00 FC Pipinsried  1 - 0  SV Kirchanschoring  
Germany 4
26.03.2017
14:00 FC Oberlausitz Neugersdorf  2 - 0  Hertha Berlin II  
14:30 FSV Union Fuerstenwalde  0 - 6  VfB Auerbach  
15:05 Babelsberg  1 - 1  Carl Zeiss Jena  
Germany 4
26.03.2017
15:00 RW Ahlen  0 - 2  SV Roedinghausen  
Germany 4
26.03.2017
15:00 ETSV Weiche Flensburg  2 - 2  Braunschweig II  
16:00 BSV Rehden  0 - 0  Lupo-Martini Wolfsburg  
16:00 SV Drochtersen/Assel  1 - 1  Eintracht Norderstedt  
16:00 VfV Hildesheim  2 - 0  Hannover II  
İspanya - LIGA Adelante
26.03.2017
13:00 Getafe  2 - 0  Lugo  
17:00 Cadiz  0 - 1  Tenerife  
19:00 Sevilla B Atl.  1 - 0  Cordoba  
19:00 Reus  0 - 0  Costa Calida  
19:00 Mirandes  1 - 3  Huesca  
21:30 Elche  0 - 3  Zaragoza  
İspanya 1. Lig
26.03.2017
13:00 Marbella  2 - 1  Cartagena  
13:00 Extremadura  0 - 1  Melilla  
18:00 Murcia  2 - 0  Cordoba B  
18:00 Jaen  4 - 2  San Fernando CD  
18:00 R.Huelva  0 - 1  CD El Ejido 2012  
18:30 Linense  1 - 0  La Roda  
19:00 Linares Deportivo  1 - 1  A.Mancha Real  
19:00 Moratalla  0 - 1  Merida  
19:00 Villanovense  3 - 0  La Hoya Deportiva  
19:30 A.Sanluqueno  2 - 1  Granada B  
İspanya 1. Lig
26.03.2017
13:00 Celta Vigo B  3 - 0  Ponferradina  
13:15 CD Palencia Balompie  0 - 4  Leonesa  
18:00 Pontevedra  2 - 1  Tudelano  
18:00 Burgos  0 - 0  Valladolid B  
18:00 R.Santander  3 - 0  UD Somozas  
18:30 Izarra  1 - 1  CD Lealtad  
19:00 Ferrol  1 - 0  Osasuna B  
19:15 Guijuelo  4 - 0  CD Boiro  
19:30 Caudal Dep.  1 - 1  Arandina CF  
İspanya 1. Lig
26.03.2017
13:00 S.S.Reyes  1 - 2  UD Logrones  
13:15 SD Gernika  1 - 0  Toledo  
13:30 Mensajero  4 - 1  Sestao  
18:00 Navalcarnero  2 - 0  Arenas Getxo  
18:00 Real Union  2 - 1  Zamudio SD  
18:00 Albacete  0 - 4  Fuenlabrada  
İspanya 1. Lig
26.03.2017
13:00 Ebro  1 - 0  Hercules  
13:00 AE Prat  2 - 1  Alcoyano  
13:00 Hospitalet  0 - 4  At. Baleares  
13:00 Lleida Esportiu  2 - 1  Mallorca B  
18:00 Eldense  0 - 1  Gava  
19:00 Badalona  1 - 1  UD Cornella  
Spain 4
26.03.2017
12:00 Santutxu FC  0 - 0  Balmaseda FC  
12:30 Alaves B  4 - 0  CD Getxo  
12:30 Portugalete  1 - 1  Sodupe UC  
12:30 CD Basconia  2 - 2  Lagun Onak  
Spain 4
26.03.2017
12:30 Atletico Pinto  1 - 1  Aravaca CF  
12:30 Leganes B  2 - 0  Getafe B  
12:30 Trival Valderas  2 - 2  CD Mostoles  
12:30 Alcobendas CF  0 - 1  Alcala  
12:30 Parla  0 - 0  Pozuelo Alarcon  
12:30 SR Villaverde  1 - 0  Alcorcon B  
12:30 San Fernando  1 - 1  Alcobendas CF  
13:00 At. Madrid B  1 - 0  FC Villanueva del Pardillo  
14:00 R.Vallecano B  1 - 0  Inter de Madrid  
19:00 AD Union Adarve  3 - 0  Santa Ana  
Spain 4
26.03.2017
12:30 Elche Ilicitanc  2 - 0  Muro CF  
12:30 Almoradi C.F.  1 - 0  Rayo Ibense  
13:00 Paterna CF  1 - 1  Novelda  
13:00 Almazora  4 - 1  Bunol  
13:00 CD Segorbe  1 - 1  Orihuela  
18:00 Silla CF  3 - 0  FC Torrevieja  
18:30 Crevillente  2 - 1  Ontinyent  
19:00 Villarreal C  3 - 0  Olimpic Xativa  
Spain 4
26.03.2017
12:30 Illescas  0 - 1  Tomelloso  
13:00 Azuqueca  2 - 0  Villarrubia CF  
13:00 Guadalajara  1 - 0  Mora  
17:30 Conquense  1 - 0  Marchamalo  
18:00 Almansa  3 - 2  Albacete B  
18:00 Toledo B  5 - 2  Almagro CF  
18:00 CD Pedroneras  0 - 1  CD Ciudad Real  
19:00 CD Madridejos  1 - 1  CF Talavera de la Reina  
19:00 Quintanar Rey  2 - 0  CD Yuncos  
19:15 Villarrobledo  2 - 1  UD Carrion  
Spain 4
26.03.2017
12:30 San Marcial  1 - 2  Oyonesa  
17:45 CDFC La Calzada  0 - 0  UD Logrones B  
18:00 Arnedo  0 - 2  CD Varea  
18:00 Anguiano  4 - 1  Agoncillo  
18:00 Haro  7 - 0  At. Vianes  
18:00 Alfaro  3 - 0  At. River Ebro  
18:00 CD Tedeon  0 - 1  Casalarreina CF  
18:00 CF Rapid de Murillo  0 - 3  Naxara  
18:00 SD Logrones  0 - 3  CD Calahorra  
18:00 Calasancio  0 - 2  Villegas  
Spain 4
26.03.2017
12:30 Zaragoza B  3 - 0  CF Illueca  
18:00 SD Borja  2 - 0  Aandorra  
18:00 Carinena Monte Ducay  0 - 1  Cuarte Ind.  
18:00 CD Tamarite  2 - 0  Sabinanigo  
18:00 AD Almudevar  2 - 1  CD Robres  
18:00 CD Brea  1 - 2  Atletico Escalerillas  
18:00 CF Epila  0 - 2  Sarinena  
18:30 Ejea  0 - 0  CD Teruel  
18:30 Belchite 97  1 - 3  CD Binéfar  
18:45 Utebo  1 - 2  SD Tarazona  
Spain 4
26.03.2017
12:30 CD Martos  2 - 3  Almeria B  
13:00 UD San Pedro  2 - 3  Atletico Malagueno  
13:00 Atarfe Industrial CF  2 - 1  CD Loja  
13:00 Velez CF  0 - 0  CD Alhaurino  
13:00 Alhaurin de la Torre  2 - 1  Guadix  
18:00 Huector Tajar  5 - 2  CD Rincon  
19:00 Antequera  3 - 1  Huetor Vega  
21:00 Dos Hermanas San Andres  -  Motril  
Spain 4
26.03.2017
12:30 R. Huelva B  2 - 3  CD Guadalcacin  
12:30 CD Alcala  2 - 1  Utrera  
13:00 Arcos CF  1 - 0  Sevilla C  
13:00 CD San Roque de Cadiz  0 - 1  CD Gerena  
13:00 Ecija  2 - 1  Betis B  
13:00 Castilleja  1 - 0  CA Antoniano  
13:30 UB Lebrijana  1 - 0  Algeciras  
18:00 AD Ceuta FC  1 - 1  CD Cabecense  
19:00 Atletico Espeleno  1 - 2  San Roque  
19:15 Los Barrios  2 - 0  Coria CF  
Spain 4
26.03.2017
12:45 Siete Villas  4 - 1  Castro CF  
13:00 CD Guarnizo  0 - 2  CD Cayon  
13:00 Barreda Balompie  0 - 1  Racing Santander B  
18:00 Velarde Camargo  3 - 1  Rayo Cantabria  
18:00 Selaya FC  0 - 4  CD Laredo  
18:00 Textil Escudo  0 - 1  CD Bezana  
18:00 Vimenor CF  3 - 2  SD Revilla  
18:00 Club Deportivo Colindres  2 - 3  EMF Meruelo  
Spain 4
26.03.2017
13:00 Castelldefels  2 - 0  La Jonquera  
13:00 Cerdanyola del Valles FC  3 - 3  Santfeliuenc FC  
13:00 CF Montanesa  1 - 0  CE Jupiter  
13:00 Granollers  0 - 1  UE Olot  
13:00 Sabadell B  0 - 1  CF Peralada  
17:30 Figueres  4 - 0  UE Vilassar de Mar  
17:30 Sant Andreu  2 - 1  Manlleu  
18:00 Palamos  3 - 1  FC Vilafranca  
18:00 Terrassa  2 - 0  Asco CF  
18:00 Pobla Mafumet  0 - 0  CE Europa  
Spain 4
26.03.2017
13:00 UC La Estrella  1 - 1  UD Montijo  
13:00 Calamonte  3 - 0  Diter Zafra  
13:00 Cacereno  1 - 1  UP Plasencia  
13:00 UD Fuente de Cantos  3 - 1  Moralo  
13:15 CD Azuaga  1 - 1  Don Benito  
18:00 CD Badajoz  3 - 0  Extremadura B  
19:00 CD Coria  1 - 2  Olivenza  
19:00 CA Pueblonuevo  0 - 2  CP Valdivia  
19:00 Jerez CF  3 - 1  Santa Amalia  
19:00 Arroyo  0 - 0  Amanecer  
Spain 4
26.03.2017
13:00 Deportivo LC B  1 - 0  UD Barbadas  
13:00 CD Castro  2 - 1  Rapido de Bouzas  
13:00 Alondras  0 - 2  CD Choco  
17:00 Castro CF  -  Rapido de Bouzas  
18:00 CD As Pontes  1 - 3  Villalonga CF  
18:00 Compostela  4 - 0  Arosa SC  
18:00 Bergantinos CF  1 - 1  CD Barco  
18:00 RC Villalbes  2 - 0  Silva SD  
18:30 Ribadumia CF  2 - 4  Negreira  
18:30 Dubra  3 - 0  Ordenes  
Spain 4
26.03.2017
13:00 Gijon B  9 - 0  Club Siero  
13:00 CD Covadonga  1 - 3  Oviedo B  
18:00 CD Tuilla  1 - 0  UP Langreo  
18:00 CD Colunga  2 - 1  UD Llanera  
18:00 Marino Luanco  3 - 1  SD Lenense  
18:00 Llanes  1 - 1  Real Aviles Industrial  
18:30 Urraca CF  3 - 0  CD Praviano  
18:30 L'Entregu CF  1 - 1  Atletico de Lugones  
Spain 4
26.03.2017
13:00 UCAM Murcia B  1 - 1  Pinatar  
17:00 Olimpico de Totana  -  La Hoya Deportiva  
18:00 Huercal Overa CF  1 - 1  Murcia B  
18:00 Deportiva Minera  1 - 1  Mar Menor  
18:30 NV Estudiantes de Murcia CF  1 - 4  Yeclano  
19:00 EG El Palmar CF  0 - 0  CD Algar  
Spain 4
26.03.2017
14:00 Tenerife B  1 - 0  UD Telde  
14:00 Las Palmas B  5 - 0  CD La Cuadra-Union Puerto  
14:30 CD El Cotillo  2 - 1  Santa Brigida  
16:15 CD Union Sur Yaiza  5 - 2  Tenisca  
19:00 Las Zocas  0 - 1  Dep. Marino  
Spain 4
26.03.2017
17:30 SD Formentera  0 - 1  Santa Eulalia  
Spain 4
26.03.2017
17:45 CD Erriberri  0 - 1  Iruna  
18:00 Pena Sport  4 - 2  Oberena  
18:00 CD Cantolagua  1 - 2  CD Idoya  
Spain 4
26.03.2017
18:00 G. Segoviana  1 - 1  La Baneza FC  
18:00 Numancia B  3 - 1  Real Avila  
18:30 SD Almazan  1 - 0  CD San Jose Soria  
Italy 3
26.03.2017
15:30 Sambenedettese  2 - 0  Reggiana  
17:30 Maceratese  2 - 0  Feralpisalò  
17:30 Albinoleffe  0 - 1  Modena  
17:30 Gubbio  1 - 4  Parma Calcio 1913  
17:30 Venezia  1 - 1  Santarcangelo  
17:30 US Ancona 1905  0 - 1  Sudtirol  
17:30 Mantova  0 - 0  Teramo  
21:30 Calcio Padova  1 - 0  Bassano V.  
21:30 Forli  0 - 0  Fano Alma J.  
Italy 3
26.03.2017
15:30 Melfi  0 - 0  Akragas  
15:30 Casertana  1 - 1  Cosenza  
15:30 Vibonese  1 - 0  Andria BAT  
15:30 Catania  0 - 1  Foggia  
15:30 Lecce  2 - 0  Fondi  
15:35 Siracusa Calcio  1 - 1  Reggina  
17:30 Taranto  -  Paganese  
19:30 Juve Stabia  2 - 2  Catanzaro  
19:30 Matera  5 - 1  Messina  
19:30 Monopoli  1 - 1  Virtus Francavilla  
Italy 3
26.03.2017
19:30 Como  1 - 2  Piacenza  
Italy 4
26.03.2017
15:30 ASD Lanusei  3 - 1  Vivi Altotevere Sansepolcro  
16:00 L'Aquila  3 - 1  SSD Albalonga  
16:00 Rieti  1 - 2  Avezzano  
16:00 Arzachena  5 - 0  Citta' Di Castello  
16:00 Ostia Mare  2 - 1  Flaminia  
16:00 Trestina  3 - 1  Muravera  
16:00 Monterosi  1 - 1  Nuorese  
16:00 Latte Dolce  1 - 0  San Teodoro  
16:00 Foligno  0 - 3  Torres  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Agropoli  0 - 1  Herculaneum  
16:00 Citta di Ciampino  1 - 1  Anziolavinio  
16:00 Gelbison Cilento  0 - 1  Cynthia  
16:00 Nocerina  1 - 1  Gravina  
16:00 Madrepietra Daunia  2 - 2  Potenza  
16:00 AZ Picerno ASD  1 - 0  San Severo  
16:00 Vultur  2 - 0  ASD Trastevere  
17:00 ACD Nardo  3 - 1  Manfredonia  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Sancataldese  0 - 0  Aversa  
16:00 Nerostellati Frattese  1 - 0  Cavese  
16:00 Pomigliano  2 - 2  Igea Virtus  
16:00 Sicula Leonzio  2 - 1  US Palmese  
16:00 Castrovillari  2 - 0  Sarnese 1926  
16:00 Gela  2 - 1  Roccella  
16:00 AP Turris  0 - 1  Rende  
16:00 Gragnano  3 - 2  Sersale  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Altovicentino  1 - 2  Virtus Verona  
16:00 Tamai  0 - 3  Mestre  
16:00 Calvi Noale  4 - 1  Abano  
16:00 ArzignanoChiampo  2 - 0  Montebelluna  
16:00 Este  1 - 1  Campodarsego  
16:00 Union Feltre  1 - 0  Cordenons  
16:00 Legnago Salus  5 - 1  Carenipievigina  
16:00 Vigontina San Paolo  2 - 1  Belluno  
19:00 Triestina  3 - 0  Vigasio  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Pianese  2 - 1  Adriese  
16:00 Castelfranco  2 - 2  Castelvetro  
16:00 Scandicci  1 - 1  Colligiana  
16:00 Correggese  3 - 1  Delta Calcio Rovigo  
16:00 Rignanese  1 - 2  Fiorenzuola  
16:00 Poggibonsi  0 - 5  Imolese Calcio  
16:00 Ravenna  1 - 0  Lentigione  
16:00 Mezzolara  0 - 0  Ribelle  
16:00 San Donato  2 - 3  Sangiovannese  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Sporting Recco  3 - 2  Argentina  
16:00 Lavagnese  1 - 2  US Fezzanese  
16:00 Jolly Montemurlo  4 - 0  Grosseto  
16:00 Viareggio  2 - 3  Ghivizzano Borgoamozzano  
16:00 Ponsacco  1 - 1  SCD Ligorna  
16:00 Finale  2 - 1  Real Forte Querceta  
16:00 Unione Sanremo  1 - 2  Savona  
16:00 Massese  4 - 1  Sestri Levante  
16:00 US Gavorrano  1 - 0  Montecatini  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Olympia Agnonese  4 - 3  Castelfidardo  
16:00 Campobasso  0 - 0  Fermana  
16:00 Recanatese  0 - 2  Matelica  
16:00 Vis Pesaro  1 - 2  ASD Monticelli  
16:00 Alfonsine  0 - 2  San Nicolo  
16:00 ASD Pineto  1 - 0  İtalya  
16:00 Sammaurese  4 - 1  Civitanovese  
16:00 Jesina  0 - 1  Vastese  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Bra  3 - 3  US Bustese  
16:00 AS Casale  0 - 2  Caronnese  
16:00 ASDC Gozzano  2 - 0  Cuneo  
16:00 Verbania  0 - 1  Folgore Caratese  
16:00 ASD Varesina  1 - 5  Inveruno  
16:00 AC Legnano  1 - 1  OltrepoVoghera  
16:00 Pro Settimo  1 - 1  Pinerolo  
16:00 Pro Sesto  0 - 2  Varese  
Italy 4
26.03.2017
16:00 Dro  1 - 0  Propatria  
16:00 Monza  1 - 1  Caravaggio  
16:00 Lecco  0 - 0  Ciserano  
16:00 Cavenago Fanfulla  0 - 0  Levico Terme  
16:00 Pontisola  2 - 1  Olginatese  
16:00 Grumellese  1 - 1  Scanzorosciate  
16:00 Virtus Bolzano  0 - 1  Virtus Bergamo Alzanoseriate  
16:00 Pergolettese  0 - 0  Seregno  
İtalya - Serie B
26.03.2017
13:30 Verona  1 - 1  Pisa  
16:00 Latina  0 - 0  Pro Vercelli  
16:00 Salernitana  2 - 0  Ascoli  
16:00 Ternana  4 - 1  Avellino  
16:00 Vicenza  1 - 1  Brescia  
16:00 Entella  2 - 1  Cesena  
16:00 Spal  0 - 2  Frosinone  
16:00 Carpi  0 - 0  Perugia  
21:30 Bari  0 - 0  Novara  
Russia 2
26.03.2017
07:00 SKA-Energiya  1 - 0  Tyumen  
09:00 Luch Energiya  0 - 0  Zenit St. Petersburg 2  
13:00 S.Novosibirsk  1 - 0  Sokol Saratov  
16:00 Kuban Krasnodar  1 - 0  Neftekhimik  
16:00 Tosno  1 - 2  D.Moskova  
16:00 Khimki  3 - 0  Shinnik Yaroslavl  
17:00 Mordovya  2 - 0  Fakel  
17:00 S.Nalchik  1 - 2  Volgar Gazprom  
Russia 3
26.03.2017
14:00 FC Krasnodar II  4 - 0  Dinamo Stavropol  
15:30 SKA Rostov  1 - 0  Chernomorets N.  
16:00 Torpedo Armavir  2 - 1  Angusht Nazran  
16:00 Druzhba  3 - 0  Mashuk-KMV  
16:00 Biolog Novokubansk  2 - 1  Spartak Vladikavkaz  
16:00 Afips Afipsky  1 - 3  FC Rotor Volgograd  
Netherlands 3
26.03.2017
15:30 UNA  3 - 1  VVSB  
Netherlands 4
26.03.2017
15:00 USV Hercules  3 - 0  EVV  
15:00 Westlandia  3 - 0  HBS Craeyenhout  
15:30 Dongen  1 - 0  Juliana 31  
15:30 HSC '21  1 - 2  ASV de Dijk  
15:30 Jong De Graafschap  1 - 3  OJC Rosmalen  
15:30 JVC Cuyk  0 - 3  Magreb '90  
15:30 OFC Oostzaan  1 - 1  Be Quick 1887  
15:30 UDI '19/Beter Bed  1 - 1  Jong FC Den Bosch  
Portekiz - 2. Lig
26.03.2017
17:00 Varzim  0 - 2  Academica  
18:00 Viseu  2 - 1  Santa Clara  
18:00 U. Madeira  1 - 1  Vizela  
Portugal 3
26.03.2017
12:00 Oliveirense  -  Gafanha  
17:00 AD Oliveirense  3 - 2  Gafanha  
17:00 Salgueiros  1 - 1  Oliveirense  
17:00 Merelinense  2 - 1  Lusitano FC  
18:00 Maritimo B  2 - 1  Amarante FC  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 Cinfaes  -  Tourizense  
17:00 AD Nogueirense  1 - 0  Sousense  
17:00 Sanjoanense  1 - 0  Coimbroes  
17:00 Pampilhosa  3 - 2  Academica Coimbra SF  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 Estarreja  1 - 0  RD Agueda  
17:00 Anadia  0 - 1  FC Cesarense  
17:00 Moimenta da Beira  3 - 4  Mortagua FC  
17:00 Gondomar  3 - 1  CD Gouveia  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 SC Lusitania  4 - 1  Ginasio de Alcobaca  
17:00 Sertanense  1 - 1  Sporting Ideal  
17:00 U.Leiria  2 - 0  Gafetense  
17:00 Benfica Castelo Branco  2 - 1  SC Angrense  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 Vilafranquense  2 - 2  ARC Oleiros  
17:00 Caldas  1 - 0  Alcanenense  
17:00 Naval  2 - 5  Carapinheirense  
17:00 Vitoria de Sernache  0 - 1  Mafra  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 Oriental  1 - 1  Loures  
17:00 Aljustrelense  4 - 0  Sporting Viana  
17:00 Armacenenses  2 - 3  Casa Pia  
17:00 Desportivo Fabril Barreiro  0 - 1  Sintrense  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 Lusitano VRSA  1 - 0  Pinhalnovense  
17:00 Barreirense  3 - 4  Atletico Malveira  
17:00 Moura Atletico Clube  2 - 1  S.U. 1º de Dezembro  
17:00 Atletico  2 - 2  SR Almancilense  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 Praiense  2 - 2  Farense  
17:00 Sacavenense  0 - 2  Real SC  
17:00 Louletano  1 - 2  Fatima  
17:00 Operario  1 - 0  Torreense  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 Canical  2 - 1  Braganca  
17:00 Vilaverdense FC  3 - 0  CDC Montalegre  
17:00 GDU Torcatense  9 - 0  Torre de Moncorvo  
18:00 Camacha  0 - 0  FC Pedras Rubras  
Portugal 3
26.03.2017
17:00 AD Limianos  1 - 0  Trofense  
17:00 SC Mirandela  1 - 1  ARS Martinho  
17:00 Alianca de Gandra  3 - 1  Ponte da Barca  
Belgium 2
26.03.2017
15:30 Cercle Bruges  0 - 5  Lommel  
Belgium 3
26.03.2017
16:00 Geel  4 - 1  Coxyde  
16:00 KSV Oudenaarde  1 - 1  Sprimont C.  
16:00 KSK Heist  2 - 2  Deinze  
Greece 2
26.03.2017
15:00 Acharnaikos FC  -  A.Smirnis  
15:00 Kissamikos FC  -  Kalloni L.  
15:00 Panserraikos FC  -  OFI Crete  
15:00 Aiginiakos FC  -  Panelefsiniakos  
15:00 Agrotikos  -  Lamia  
15:00 A.Karditsas  -  Trikala  
15:00 Panegialios  -  Aris Salonika  
15:00 AE Sparti  -  Chania  
15:00 Kalithea  -  Panthrakikos  
15:00 Kissamikos FC  2 - 1  A.Karditsas  
15:00 Acharnaikos FC  0 - 0  Panegialios  
15:00 Kalloni L.  0 - 0  AE Sparti  
15:00 OFI Crete  1 - 0  Kalithea  
15:00 Trikala  1 - 0  Aris Salonika  
15:00 A.Smirnis  4 - 1  Aiginiakos FC  
15:05 Panserraikos FC  2 - 1  Agrotikos  
Switzerland 4
26.03.2017
15:30 Naters  0 - 2  Young Boys II  
16:00 FC La Sarraz Eclepens  1 - 3  FC Stade Lausanne-Ouchy  
Switzerland 4
26.03.2017
15:30 FC Thalwil  2 - 2  FC Seuzach  
15:30 M.Stabio  2 - 2  Red Star Zuerich  
15:30 Locarno  2 - 3  Winterthur II  
17:00 Eschen/Mauren  -  Bellinzona  
17:00 Grasshopper II  -  FC Balzers  
Switzerland 4
26.03.2017
15:30 FC Muri  1 - 4  Solothurn  
Austria 3
26.03.2017
11:30 Woergl  1 - 6  FC Wacker Innsbruck (A)  
Ukrayna - 1. Lig
26.03.2017
14:00 Olimpik Donetsk  0 - 0  Karpaty Lviv  
Ukrayna - 2. Lig
26.03.2017
15:00 FC Sumy  1 - 1  Obolon-Brovar  
Argentina 3
26.03.2017
18:00 CA Talleres Remedios de Escalada  1 - 1  Acassuso  
dk 29 Deportivo Espanol  2 - 1  At.Estudiantes  
dk 29 CD UAI Urquiza  0 - 0  Deportivo Riestra  
Argentina 3
26.03.2017
22:00 Deportivo Maipu  -  General Belgrano  
22:00 Independiente de Neuquen  -  Club Rivadavia  
22:00 Deportivo Roca  -  Ferro Carril Oeste General Pico  
Argentina 3
26.03.2017
22:00 Desamparados  -  San Lorenzo de Alem  
22:00 JU Universitario  -  Deportivo San Jorge Tucuman  
22:00 Concepcion FC  -  Gutierrez SC  
Argentina 3
26.03.2017
22:00 CD Libertad  -  Sol de America Formosa  
22:00 Defensores de Pronunciamiento  -  Guarani Antonio Franco  
22:00 S.Belgrano  -  G.Esgrima  
Argentina 3
26.03.2017
dk 29 Deportivo Madryn  1 - 0  Gimnasia Mendoza  
Argentina 4
26.03.2017
19:00 Sportivo Barracas  2 - 1  CA San Miguel  
21:00 Central Cordoba de Rosario  -  Club Lujan  
21:00 Canuelas  -  Dep.Armenio  
21:00 San Martin Burzaco  -  Sportivo Barracas  
21:00 CA San Miguel  -  Berazategui  
21:00 El Porvenir  -  Dock Sud  
21:00 Argentino de Quilmes  -  Justo Jose de Urquiza  
21:00 S.Italiano  -  Laferrere  
21:00 CA Defensores Unidos  -  Sacachispas FC  
21:00 Dep. Merlo  -  Defensores de Cambaceres  
21:00 CA Ferrocarril Midland  -  Argentino de Merlo  
22:00 Defensores de Cambaceres  -  Club Lujan  
Arjantin - 1. Lig
26.03.2017
23:00 San Lorenzo  3 - 0  Quilmes  
23:15 Gimnasia LP  1 - 0  Sarmiento  
01:05 Racing Club  2 - 1  Godoy Cruz  
01:30 Atl. Rafaela  2 - 2  Estudiantes  
dk 29 Colon  1 - 0  Lanus  
dk -1 S.M. San Juan  0 - 1  Boca Juniors  
Arjantin - 2. Lig
26.03.2017
23:05 Instituto  2 - 3  Chacarita Jun.  
00:00 D.Santamarina  3 - 1  B.Adrogue  
Brazil State 1
26.03.2017
23:30 Novorizontino  0 - 0  Mirassol  
00:00 Ferroviaria  3 - 1  Ituano FC  
dk 29 Sao Paulo  1 - 1  Corinthians  
Brazil State 1
26.03.2017
23:30 Volta Redonda  2 - 1  Nova Iguacu  
21:30 Resende  0 - 1  Boavista  
22:00 Bangu  -  Botafogo RJ  
Brazil State 1
26.03.2017
23:30 Rio Negro AM  1 - 1  Holanda AM  
Brazil State 1
26.03.2017
23:30 America MG  3 - 0  Tricordiano  
01:00 Caldense  1 - 3  Democrata GV  
22:00 Villa Nova AC  -  Tupi  
22:00 Atletico MG  -  Uniao Recreativa dos Trabalhadores  
Brazil State 1
26.03.2017
00:00 Gremio  4 - 0  Juventude  
22:00 EC Sao Jose  -  Internacional  
22:00 Caxias  -  Passo Fundo  
22:00 Cruzeiro RS  -  Ypiranga RS  
Brazil State 1
26.03.2017
00:15 Imperatriz  3 - 1  Maranhao  
Brazil State 1
26.03.2017
00:30 Santa Cruz RN  0 - 3  ABC  
20:00 Globo FC  -  ACD Potiguar  
20:00 Alecrim  -  America RN  
20:00 Baraunas  -  Santa Cruz RN  
20:00 ABC  -  AS Sociedade  
Brazil State 1
26.03.2017
01:00 Independente PA  2 - 2  Sao Raimundo PA  
22:00 Paysandu  -  Remo  
Brazil State 1
26.03.2017
01:30 Luziania  0 - 1  Santa Maria  
22:00 Taguatinga  -  Bosque Formosa EC  
Brazil State 1
26.03.2017
16:00 Metropolitano  0 - 0  Joinville  
22:00 Chapecoense AF  -  Avai FC  
Brazil State 1
26.03.2017
18:00 Espírito Santo  -  Rio Branco ES  
18:00 Desportiva Capixaba  -  Linhares  
18:00 Sao Mateus  -  Doze FC  
18:00 Atletico ES  -  Real Noroeste  
18:00 EC Tupy  -  Vitoria ES  
Brazil State 1
26.03.2017
20:00 Bahia  -  Vitoria  
20:00 Fluminense de Feira  -  Bahia de Feira  
20:00 Jacobina  -  EC Jacuipense  
20:00 Galicia EC  -  Atlantico EC  
20:00 Vitoria da Conquista  -  Flamengo de Guanambi  
22:00 Flamengo de Guanambi  -  Bahia  
22:00 Juazeirense  -  Galicia EC  
22:00 EC Jacuipense  -  Bahia de Feira  
Brazil State 1
26.03.2017
21:30 Frei Paulistano  0 - 3  Sociedade Boca Junior  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Horizonte  -  Ferroviario  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Cuiaba  -  Dom Bosco  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Botafogo PB  -  Gremio Recreativo Serrano  
22:00 Auto Esporte  -  Sousa  
22:00 Campinense  -  International PB  
22:00 Treze  -  Paraiba PB  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Toledo CW  -  Parana Clube  
22:00 Corinthians Paranaense  -  Londrina EC  
22:00 FC Cascavel  -  Prudentopolis FC  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Sport  -  Santa Cruz  
22:00 Central SC  -  Salgueiro  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Vila Nova  -  Goias  
22:00 Goianesia  -  Aparecidense  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Operario MS  -  SERC  
22:00 Costa Rica EC  -  Comercial MS  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Mundo Novo  -  Aguia Negra  
22:00 7 de Setembro  -  Corumbaense  
22:00 Naviraiense  -  Ivinhema  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 CE Olhodaguense  -  Santa Rita  
22:00 Murici  -  Miguelense  
22:00 SS Sete de Setembro  -  Clube Sociedade Esportiva  
22:00 Coruripe  -  ASA  
22:00 CRB  -  CS Alagoano  
Brazil State 1
26.03.2017
22:00 Botafogo ASF  1 - 5  Lagarto AC  
Brazil State 1
26.03.2017
22:45 Plácido de Castro  -  Humaita SC  
Brazil State 2
26.03.2017
00:00 Velo Clube  1 - 0  Sertãozinho  
00:00 Batatais  3 - 1  Capivariano  
16:00 Barretos  1 - 2  Rio Claro  
21:00 Agua Santa  -  Guarani  
22:00 Portuguesa  -  Uniao Barbarense  
Norway Cup 1
26.03.2017
15:00 Follebu  3 - 2  Valdres FK  
15:00 Årdal  3 - 1  Eid IL  
15:00 Stålkam.  2 - 0  Brønnøysund  
15:00 Mjølner  4 - 1  Melbo  
17:00 Stakkevollan  3 - 4  Salangen  
17:00 Raade  2 - 3  Sprint Jeløy  
17:00 Lokomotiv Oslo FK  1 - 0  Grei  
Amerika - Major League Soccer
26.03.2017
01:40 Columbus Crew  3 - 2  Portland Timbers  
USA 2
26.03.2017
01:30 Carolina RailHawks  1 - 1  Miami FC  
02:20 Puerto Rico FC  0 - 0  New York Cosmos  
05:00 San Francisco Deltas  1 - 1  Indy Eleven  
USA 3
26.03.2017
23:05 LA Galaxy II  2 - 0  Vancouver Whitecaps II  
23:05 Pittsburgh Riverhounds  3 - 3  New York Red Bulls II  
23:05 Richmond Kickers  1 - 0  Harrisburg City Islanders  
01:00 Charleston Battery  2 - 1  FC Cincinnati  
01:30 Tampa Bay Rowdies  1 - 0  Orlando City B  
02:00 Tulsa Roughnecks FC  4 - 1  Colorado Springs Switchbacks FC  
02:30 Swope Park Rangers  3 - 1  OKC Energy FC  
05:00 Reno 1868 FC  0 - 2  Orange County SC  
05:30 Portland Timbers II  1 - 2  Real Monarchs SLC  
05:30 Phoenix Rising FC  0 - 1  Toronto FC II  
Denmark 2
26.03.2017
13:45 Vejle  -  FC Roskilde  
13:45 HB Køge  -  AB  
14:45 Skive  2 - 1  Næstved  
14:45 Helsingør  0 - 0  Fredericia  
14:45 Hobro  4 - 0  Fremad Amager  
Denmark 3
26.03.2017
16:00 Avarta  1 - 1  Thisted  
16:00 Greve  0 - 4  Kjellerup  
Denmark 4
26.03.2017
14:15 VSK Aarhus II  2 - 2  Saeby IF Skjold  
Denmark 4
26.03.2017
14:30 Ringkøbing  0 - 1  FC Soenderborg  
Denmark Junior 1
26.03.2017
11:30 Silkeborg U17  0 - 3  Esbjerg (J)  
Denmark Youth 1
26.03.2017
13:30 Silkeborg (Y)  3 - 3  Esbjerg (Y)  
Slovenya - 2. Lig
26.03.2017
16:00 Brezice  4 - 1  NK Verzej  
16:00 Ankaran Hrvatini  1 - 2  NK Krka  
16:00 Brda  0 - 1  Triglav  
16:00 Drava Ptuj  1 - 2  NK Dob  
Çek Cumhuriyeti Kupa
26.03.2017
13:15 Opava  2 - 1  Brno  
Romania 2
26.03.2017
12:00 FC Academica Clinceni  0 - 7  Juventus Bükreş  
Hungary 2
26.03.2017
18:00 Balmazujvaros  0 - 1  Bekescsaba  
Japan 3
26.03.2017
07:00 Grulla Morioka  0 - 3  K. Toyama  
07:00 Fukushima United  1 - 0  F.C. Ryukyu  
07:00 Gainare Tottori  1 - 0  Nagano Parceiro  
09:00 G.Kitakyushu  1 - 0  Cerezo Osaka U23  
Japan 3
26.03.2017
12:00 Grulla Morioka  -  K. Toyama  
12:00 Fukushima United  -  F.C. Ryukyu  
Japonya - 2. Lig
26.03.2017
07:00 Zweigen Kanazawa  2 - 2  Machida Zelvia  
07:00 Renofa Yamaguchi  1 - 0  Kamatamare Sanuki  
07:00 Roasso Kumamoto  0 - 1  Oita Trinita  
08:00 Yamagata  0 - 0  Avispa Fukuoka  
08:00 Thespa Kusatsu  1 - 2  Okayama FC  
08:00 Matsumoto Yamaga  1 - 2  Grampus Eight  
Polonya - 2. Lig
26.03.2017
13:00 Znicz Pruszkow  -  GKS Katowice  
Serbia 2
26.03.2017
16:30 Buducnost Dobanovci  1 - 0  Celavero  
17:00 FK Zemun  1 - 0  Indjija