comScore
Tarih Seç
France 3
26.10.2017
20:00 Pau  -  Les Herbiers  
27.10.2017
21:00 Cholet  -  Chambly  
21:00 Creteil  -  Entente SSG  
21:00 Boulogne  -  Lyon Duchere  
21:00 Marseille Consolat  -  AS Beziers  
21:00 Avranches  -  Laval  
28.10.2017
16:00 Dunkerque  -  Rodez  
21:00 Red Star  -  Concarneau  
France 4
28.10.2017
15:00 Le Havre B  -  Trelissac  
17:00 Rennes B  -  St. Malo  
19:00 Vitre  -  Mantes  
19:00 Le Mans  -  St-Pryve  
19:00 Lorient B  -  Romorantin  
19:00 FC Chartres  -  US Granvillaise  
19:30 Vendee F. F.  -  Stade Briochin  
21:00 AC Boulogne-Billancourt  -  Limoges  
France 4
28.10.2017
17:00 Paris SG B  -  ASM Belfort  
18:00 Andrezieux  -  Annecy FC  
19:00 Jura Sud  -  Schiltigheim  
19:00 Azergues  -  Lyon B  
19:00 Saint Louis Neuweg  -  Villefranche S.  
19:00 Le Puy  -  Raon L Etape  
19:00 Epinal  -  St. Priest  
19:00 Montceau  -  Moulins Yzeure  
France 4
28.10.2017
18:00 Lens B  -  Croix  
19:00 Amiens AC  -  Arras  
19:00 Reims B  -  FC Bastia-Borgo  
19:00 Poissy  -  Fleury Merogis U.S  
19:00 Sainte Genevieve  -  Beauvais  
19:00 Sedan  -  Viry Chatillon  
19:00 Furiani Agliani  -  St Maur Lusitanos  
19:00 Lille B  -  Drancy  
France 4
28.10.2017
19:00 US Colomiers  -  RC Grasse  
19:00 Sete  -  Frejus Saint Raphael  
19:00 Hyeres  -  Tarbes  
19:00 Marignane  -  Marseille B  
19:00 ES Paulhan Pezenas  -  Martigues  
19:00 Monaco B  -  SC Toulon  
19:30 Bergerac Perigord  -  Stade Bordelais  
20:00 Stade Montois  -  Nice B  
Fransa - FA Cup
13.10.2017
21:00 US Matoury  5 - 6  AS ET Matoury  
14.10.2017
15:00 FC Mtsapere  3 - 0  FC Labattoir  
20:00 CSC de Cayenne  -  Le Geldar de Kourou  
19.10.2017
03:00 Sporting BM  -  Etoile  
21.10.2017
03:00 Club Colonial Fort de France  -  Club Franciscain  
15:30 FCO Firminy  -  Lyon Duchere  
16:00 AS Gemenosienne  -  SC Toulon  
16:00 Avallon CO  -  Jura Sud  
16:00 Plaintel  -  Stade Briochin  
16:30 Saint Marcel  -  AF Vire  
16:30 Albert Sport  -  Dunkerque  
16:30 Mareuil SC  -  Cholet  
18:00 Sarreguemines FC  -  ASC Biesheim  
18:30 AS Huningue  -  FCSR Haguenau  
19:00 Voltigeurs de Chateaubriant  -  Les Herbiers  
19:00 Trelissac  -  Bergerac Perigord  
19:00 St. Georges  -  Avoine Chinon  
19:00 Bayeux  -  US Granvillaise  
19:00 La Montagne  -  Concarneau  
19:00 Mulhouse  -  Luneville  
19:00 Thaon  -  Prix-les-Mezieres  
19:00 Hyeres  -  Martigues  
19:00 CA Pontarlier  -  UF Maconnais  
19:00 Chamalieres  -  Espaly  
19:00 Feurs  -  Aurillac Arpajon  
19:00 Cluses Scionzier  -  St. Priest  
19:00 Echirolles FC  -  Villefranche S.  
19:00 Sud Ardeche  -  AS Chavanay  
19:00 Annecy FC  -  Vaulx-en-Velin  
19:00 Bron Grand Lyon  -  Rumilly Albanai  
19:00 Tarentaise  -  Bords de Saone  
19:00 Pays Uzes  -  Fabregues  
19:00 Saint-Alban Aucamville  -  Tarbes  
19:00 Tournefeuille  -  Luzenac  
19:00 Montauban  -  Pradines St Vincent  
19:30 AS Excelsior  -  St Pierroise JS  
19:30 Balma  -  Fleurance  
19:30 FC Still  -  Fegersheim CS  
19:30 AGIIR Florival  -  Schiltigheim  
19:30 Cambrai  -  Grande Synthe  
20:00 Furiani Agliani  -  Bastia  
20:00 Beaune  -  ASM Belfort  
20:00 Thouars Foot 79  -  Angouleme  
20:00 Champonnay Marennes  -  Feytiat  
20:00 CA St Savin St Germain  -  Langon FC  
20:00 Pouzauges Reaumur AC  -  Le Mans  
20:00 Vendee F. F.  -  US Change  
20:00 Bayonne  -  Lege Cap Ferret  
20:00 Geispolsheim  -  US Reipertswiller  
20:00 FC Metzing  -  Raon L Etape  
20:00 Des Cheminots St Germanois  -  Moulins Yzeure  
20:00 Auch Football  -  US Colomiers  
20:00 US Marennaise  -  Feytiat  
20:00 Auch Football  -  Troyes  
20:30 Toulouse Rodeo F.C  -  Rodez  
20:30 Kembs Reunis  -  Hegenheim  
20:30 Morteau Montlebon  -  Charitoise US  
21:00 Ruelle OFC  -  Merignac Arlac  
21:00 Ygossais  -  Chauray  
21:00 Pau  -  Stade Bordelais  
21:00 Aixe Sur Vienne  -  Bressuire  
21:00 Chatellerault  -  Limoges  
21:00 Forbach  -  AS Illzach-Modenheim  
21:00 Seyssinet Pariset  -  SA Thiers  
21:30 Romorantin  -  Ouest Tourangeau  
22.10.2017
02:00 Golden Lion de Saint Joseph  -  Good Luck  
14:30 AJ Petite Ile  -  Stade Tamponnaise  
15:30 Hauts Lyonnais  -  Ytrac  
15:30 Mont Pilat  -  Algerienne  
15:30 Ceyratoise  -  Andrezieux  
15:30 Divonne  -  Vallee Gresse  
15:30 FC Du Foron  -  La Tour Saint-Clair  
15:30 MDA Chasselay  -  Grenoble  
15:30 FC de la Valdaine  -  ES Vallieres  
15:30 Velay  -  Le Puy  
15:30 US Ivry  -  Les Ulis  
15:30 La Courneuve  -  Grigny US  
15:30 Paray  -  CM Aubervilliers  
15:30 Mantes  -  Blanc Mesnil  
15:30 St Brice  -  St Denis US  
15:30 Persan 03 US  -  Racing Club de France Colombes 92  
15:30 Marly La Ville ES  -  Entente SSG  
15:30 Garges  -  Houilles AC  
15:30 St Maur Lusitanos  -  Creteil  
15:30 Red Star  -  Fleury Merogis U.S  
15:30 Rungis  -  Plessis Robinson Fc  
15:30 Corte  -  Gallia CL  
16:00 AS St Apollinaire  -  Grandvillars FC  
16:00 Chenove  -  Gueugnon  
16:00 4 Rivieres 70 FC  -  AS Quetigny  
16:00 St-Pryve  -  Vierzon FC  
16:00 USM Saran  -  FC Chartres  
16:00 Mulsanne Teloche  -  Chateau-Gontier  
16:00 Challans  -  JSC Bellevue Nantes  
16:00 Olympique Saumur  -  Du Maine  
16:00 Chapelain AC  -  Saint Nazaire  
16:00 Essartais FC  -  Orvault Sports  
16:00 AS Panazol  -  La Brede  
16:00 Pays Argentonnais  -  Marmande  
16:00 Saint Sebastien  -  Les Sables TVEC  
16:00 Angers NDC  -  Laval  
16:00 ES de Caudry  -  Feignies Aulnoye  
16:00 Glisy AS  -  Amiens Portugais  
16:00 US Vimy  -  Amiens AC  
16:00 US Noyelles  -  USM Senlis  
16:00 Lille Oms Fives  -  Tourcoing US  
16:00 Marck  -  Chambly  
16:00 Le Portel  -  Beauvais  
16:00 Iris La Sentinelle  -  Arras  
16:00 USSM Loos en Gohelle  -  Boulogne  
16:00 Wattrelos  -  St Amand FC  
16:00 US Saint Andre  -  Itancourt Neuville  
16:00 Ribemont US  -  SC Hazebrouck  
16:00 Grenay  -  Noeux-les-Mines  
16:00 Avion  -  US Choisy au Bac  
16:00 Quarouble  -  Tergnier  
16:00 Roye  -  AFC Compiegne  
16:00 Roubaix Hommelet  -  Marcquois  
16:00 Coquellois SC  -  Chantilly US  
16:00 OC Cesson  -  La Plancoetine  
16:00 Loudeac  -  St Pontivyen  
16:00 Argentre du Plessis  -  Vannes  
16:00 Saint-Renan  -  Quimperle  
16:00 Landerneau  -  Vitre  
16:00 Liffre  -  Quimper  
16:00 Rennes CPB Brequigny  -  La Saint Colomban Locmine  
16:00 Noyal Brece  -  St. Malo  
16:00 Sene FC  -  Cleder US  
16:00 Plomelin  -  Penmarch  
16:00 Bodilis Plougar FC  -  Pledran  
16:00 Douarnenez  -  Pleudihen FC  
16:00 St Nicolas d'Aliermont  -  Evreux  
16:00 Vernon  -  Avranches  
16:00 Rouen  -  Gonfreville  
16:00 Alizay  -  Caen PTT  
16:00 Bretteville Odon  -  CMS Oissel  
16:00 Troarn ES  -  ST Lo Manche  
16:00 APM Metz  -  Saint Louis Neuweg  
16:00 Chateau Porcien  -  Chaumont  
16:00 St Die  -  Amneville  
16:00 UL Rombas  -  Cormontreuil  
16:00 Agglo Troyenne  -  Chalons FCO  
16:00 Bogny  -  St Avold  
16:00 AS Vagney  -  Epernay  
16:00 Tremery  -  Amanvillers  
16:00 Haroue Benney  -  Epinal  
16:00 Stade Auxerre  -  Imphy-Decize  
16:00 US Marseille Endoume Catalans  -  Marseille Ardziv  
16:00 Cavaillon ARC  -  Marseille Consolat  
16:00 SMUC  -  AS Cagnes le Cros  
16:00 Perpignan Mediterranee  -  Canet Roussillon  
16:00 Alberes Argeles  -  ES Paulhan Pezenas  
16:00 Anduzien  -  St Clement Montferrier  
16:00 Bagnols-Pont-Saint-Esprit  -  Olympique Ales  
19:00 US Ittenheim  -  Bantzenheim  
Fransa - League 1
20.10.2017
21:45 St.Etienne  -  Montpellier
21.10.2017
18:00 AS Monaco  -  Caen
21:00 Nantes  -  Guingamp
21:00 Amiens  -  FC Bordeaux
21:00 Angers  -  Toulouse
21:00 Metz  -  Dijon
21:00 Rennes  -  Lille
22.10.2017
16:00 Nice  -  Strasbourg
18:00 Troyes  -  O. Lyon
22:00 O. Marsilya  -  PSG
Fransa - Lig Kupası
22.08.2017
19:30 Lorient  3 - 2  Lens  
21:00 Paris FC  0 - 2  Clermont Foot  
21:00 Nancy  6 - 4  Orléans  
21:00 GFC Ajaccio  3 - 4  Red Star  
21:00 Tours  7 - 6  Le Havre  
22:00 Valenciennes  3 - 0  Reims  
Fransa - Ligue 2
20.10.2017
21:00 Paris FC  -  Valenciennes  
21:00 Nancy  -  Clermont Foot  
21:00 Nimes  -  Brest  
21:00 Niort  -  Bourg en Bresse Peronnas  
21:00 Orléans  -  Lorient  
21:00 Tours  -  Sochaux  
21:00 Auxerre  -  Quevilly  
21:00 Le Havre  -  Chateauroux  
21.10.2017
16:00 Lens  -  Reims  
23.10.2017
21:45 Ajaccio  -  GFC Ajaccio