comScore
Tarih Seç
Switzerland 1
21.07.2018
20:00 Basel  -  St.Gallen  
20:00 Luzern  -  Xamax  
22.07.2018
17:00 Young Boys  -  Grasshoppers  
17:00 Sion  -  Lugano  
17:00 FC Zurich  -  Thun  
28.07.2018
20:00 Grasshoppers  -  FC Zurich  
20:00 Xamax  -  Basel  
29.07.2018
17:00 Lugano  -  Young Boys  
17:00 St.Gallen  -  Sion  
17:00 Thun  -  Luzern  
04.08.2018
20:00 Basel  -  Grasshoppers  
20:00 Luzern  -  Lugano  
05.08.2018
17:00 Young Boys  -  FC Zurich  
17:00 Sion  -  Xamax  
17:00 St.Gallen  -  Thun  
11.08.2018
20:00 Basel  -  Sion  
20:00 Lugano  -  Grasshoppers  
12.08.2018
17:00 Luzern  -  Young Boys  
17:00 FC Zurich  -  St.Gallen  
17:00 Xamax  -  Thun  
25.08.2018
20:00 Young Boys  -  Xamax  
20:00 FC Zurich  -  Basel  
26.08.2018
17:00 Grasshoppers  -  Sion  
17:00 St.Gallen  -  Luzern  
17:00 Thun  -  Lugano  
01.09.2018
20:00 Lugano  -  FC Zurich  
20:00 Sion  -  Young Boys  
02.09.2018
17:00 Basel  -  Thun  
17:00 Luzern  -  Grasshoppers  
17:00 Xamax  -  St.Gallen  
22.09.2018
20:00 Grasshoppers  -  Xamax  
20:00 Thun  -  Sion  
23.09.2018
17:00 Young Boys  -  Basel  
17:00 St.Gallen  -  Lugano  
17:00 FC Zurich  -  Luzern  
25.09.2018
21:00 Grasshoppers  -  Thun  
26.09.2018
21:00 Young Boys  -  St.Gallen  
21:00 Basel  -  Luzern  
21:00 Xamax  -  Lugano  
27.09.2018
21:00 Sion  -  FC Zurich  
29.09.2018
20:00 St.Gallen  -  Grasshoppers  
20:00 Thun  -  Young Boys  
30.09.2018
17:00 Lugano  -  Basel  
17:00 Luzern  -  Sion  
17:00 FC Zurich  -  Xamax  
06.10.2018
19:00 Grasshoppers  -  Lugano  
19:00 Xamax  -  Sion  
19:00 St.Gallen  -  Basel  
19:00 Thun  -  FC Zurich  
19:00 Young Boys  -  Luzern  
20.10.2018
19:00 Basel  -  Xamax  
19:00 Lugano  -  St.Gallen  
19:00 Luzern  -  Thun  
19:00 Sion  -  Grasshoppers  
19:00 FC Zurich  -  Young Boys  
27.10.2018
19:00 Grasshoppers  -  Basel  
19:00 Xamax  -  Luzern  
19:00 Lugano  -  Thun  
19:00 St.Gallen  -  FC Zurich  
19:00 Young Boys  -  Sion  
03.11.2018
19:00 Basel  -  Lugano  
19:00 Grasshoppers  -  Young Boys  
19:00 Luzern  -  FC Zurich  
19:00 Sion  -  St.Gallen  
19:00 Thun  -  Xamax  
10.11.2018
19:00 Xamax  -  Grasshoppers
19:00 Lugano  -  Luzern
19:00 St.Gallen  -  Young Boys
19:00 Thun  -  Basel
19:00 FC Zurich  -  Sion
24.11.2018
19:00 Grasshoppers  -  St.Gallen  
19:00 Xamax  -  FC Zurich  
19:00 Luzern  -  Basel  
19:00 Sion  -  Thun  
19:00 Young Boys  -  Lugano  
01.12.2018
19:00 Basel  -  Young Boys  
19:00 Lugano  -  Xamax  
19:00 Sion  -  Luzern  
19:00 Thun  -  St.Gallen  
19:00 FC Zurich  -  Grasshoppers  
08.12.2018
19:00 Basel  -  FC Zurich  
19:00 Grasshoppers  -  Luzern  
19:00 Lugano  -  Sion  
19:00 St.Gallen  -  Xamax  
19:00 Young Boys  -  Thun  
15.12.2018
19:00 Luzern  -  St.Gallen  
19:00 Sion  -  Basel  
19:00 Thun  -  Grasshoppers  
19:00 FC Zurich  -  Lugano  
19:00 Xamax  -  Young Boys  
02.02.2019
19:00 Grasshoppers  -  Basel  
19:00 Lugano  -  Thun  
19:00 Luzern  -  Sion  
19:00 St.Gallen  -  FC Zurich  
19:00 Young Boys  -  Xamax  
10.02.2019
19:00 Basel  -  St.Gallen  
19:00 Xamax  -  Luzern  
19:00 Sion  -  Lugano  
19:00 Thun  -  Young Boys  
19:00 FC Zurich  -  Grasshoppers  
17.02.2019
19:00 Basel  -  Sion  
19:00 Grasshoppers  -  Xamax  
19:00 Luzern  -  Lugano  
19:00 St.Gallen  -  Thun  
19:00 Young Boys  -  FC Zurich  
23.02.2019
19:00 Xamax  -  Basel  
19:00 Lugano  -  Young Boys  
19:00 Sion  -  St.Gallen  
19:00 Thun  -  Grasshoppers  
19:00 FC Zurich  -  Luzern  
02.03.2019
19:00 Basel  -  Thun  
19:00 Grasshoppers  -  Luzern  
19:00 St.Gallen  -  Xamax  
19:00 Young Boys  -  Sion  
19:00 FC Zurich  -  Lugano  
09.03.2019
19:00 Grasshoppers  -  Young Boys  
19:00 Xamax  -  Sion  
19:00 Lugano  -  Basel  
19:00 Luzern  -  St.Gallen  
19:00 Thun  -  FC Zurich  
16.03.2019
19:00 Basel  -  Young Boys  
19:00 Sion  -  Grasshoppers  
19:00 St.Gallen  -  Lugano  
19:00 Thun  -  Luzern  
19:00 Grasshoppers  -  Xamax  
30.03.2019
19:00 FC Zurich  -  Lugano  
19:00 Xamax  -  Thun  
19:00 Luzern  -  Basel  
19:00 Sion  -  FC Zurich  
19:00 Young Boys  -  St.Gallen  
03.04.2019
19:00 Lugano  -  Xamax  
19:00 Luzern  -  Young Boys  
19:00 St.Gallen  -  Grasshoppers  
19:00 Thun  -  Sion  
19:00 FC Zurich  -  Basel  
06.04.2019
19:00 Basel  -  Lugano  
19:00 Grasshoppers  -  FC Zurich  
19:00 Xamax  -  St.Gallen  
19:00 Sion  -  Luzern  
19:00 Young Boys  -  Thun  
13.04.2019
19:00 Basel  -  Grasshoppers  
19:00 Luzern  -  Xamax  
19:00 Lugano  -  Sion  
19:00 Thun  -  St.Gallen  
19:00 FC Zurich  -  Young Boys  
20.04.2019
19:00 Grasshoppers  -  Thun  
19:00 Xamax  -  Young Boys  
19:00 Lugano  -  FC Zurich  
19:00 Sion  -  Basel  
19:00 St.Gallen  -  Luzern  
27.04.2019
19:00 Xamax  -  Grasshoppers  
19:00 Luzern  -  Thun  
19:00 St.Gallen  -  Basel  
19:00 Young Boys  -  Lugano  
19:00 FC Zurich  -  Sion  
04.05.2019
19:00 Basel  -  FC Zurich  
19:00 Grasshoppers  -  St.Gallen  
19:00 Lugano  -  Luzern  
19:00 Thun  -  Xamax  
19:00 Sion  -  Young Boys  
11.05.2019
19:00 Xamax  -  FC Zurich  
19:00 Luzern  -  Grasshoppers  
19:00 St.Gallen  -  Sion  
19:00 Thun  -  Lugano  
19:00 Young Boys  -  Basel  
15.05.2019
19:00 Basel  -  Luzern  
19:00 Lugano  -  St.Gallen  
19:00 Sion  -  Xamax  
19:00 Young Boys  -  Grasshoppers  
19:00 FC Zurich  -  Thun  
22.05.2019
19:00 Grasshoppers  -  Sion  
19:00 Xamax  -  Lugano  
19:00 Luzern  -  FC Zurich  
19:00 St.Gallen  -  Young Boys  
19:00 Thun  -  Basel  
25.05.2019
19:00 Basel  -  Xamax  
19:00 Lugano  -  Grasshoppers  
19:00 Sion  -  Thun  
19:00 Young Boys  -  Luzern  
19:00 FC Zurich  -  St.Gallen  
Switzerland 2
20.07.2018
21:00 Lausanne  1 - 1  Kriens  
27.07.2018
21:00 Winterthur  -  Aarau  
28.07.2018
18:30 Schaffhausen  -  Wil  
18:30 Kriens  -  FC Rapperswil-Jona  
21:00 Chiasso  -  Servette  
29.07.2018
17:00 FC Vaduz  -  Lausanne  
Switzerland 3
04.08.2018
16:00 Basel II  -  Bellinzona  
16:00 Sion II  -  Yverdon  
17:00 FC Zuerich II  -  FC Muensingen  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Stade Nyonnais  
17:00 FC Koeniz  -  Breitenrain  
17:00 YF Juv Zurich  -  Cham  
17:30 SC Bruehl  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
18:30 Wohlen  -  Bavois  
08.08.2018
17:00 Bellinzona  -  FC Zuerich II  
17:00 Yverdon  -  Basel II  
17:00 Bavois  -  FC Koeniz  
17:00 Stade Nyonnais  -  Wohlen  
17:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 YF Juv Zurich  -  SC Bruehl  
20:30 Breitenrain  -  Sion II  
20:30 Cham  -  FC Muensingen  
11.08.2018
16:00 Basel II  -  Breitenrain  
17:00 FC Koeniz  -  Stade Nyonnais  
20:45 Wohlen  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
12.08.2018
17:00 Sion II  -  Bavois  
17:00 SC Bruehl  -  Cham  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  YF Juv Zurich  
17:00 FC Zuerich II  -  Yverdon  
17:00 FC Muensingen  -  Bellinzona  
18.08.2018
17:00 Cham  -  Bellinzona  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  FC Koeniz  
18:30 Yverdon  -  FC Muensingen  
19.08.2018
17:00 YF Juv Zurich  -  Wohlen  
17:00 SC Bruehl  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 Bavois  -  Basel II  
17:00 Stade Nyonnais  -  Sion II  
22.08.2018
20:30 Breitenrain  -  FC Zuerich II  
25.08.2018
16:00 Basel II  -  Stade Nyonnais  
17:00 FC Koeniz  -  YF Juv Zurich  
20:45 Wohlen  -  SC Bruehl  
26.08.2018
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Cham  
17:00 Bellinzona  -  Yverdon  
17:00 FC Muensingen  -  Breitenrain  
17:00 FC Zuerich II  -  Bavois  
17:00 Sion II  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
01.09.2018
17:00 Cham  -  Yverdon  
17:00 Breitenrain  -  Bellinzona  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Basel II  
02.09.2018
17:00 YF Juv Zurich  -  Sion II  
17:00 SC Bruehl  -  FC Koeniz  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Wohlen  
17:00 Bavois  -  FC Muensingen  
17:00 Stade Nyonnais  -  FC Zuerich II  
08.09.2018
16:00 Basel II  -  YF Juv Zurich  
17:00 FC Koeniz  -  La Chaux-de-Fonds  
18:30 Yverdon  -  Breitenrain  
20:45 Wohlen  -  Cham  
09.09.2018
17:00 FC Zuerich II  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
17:00 FC Muensingen  -  Stade Nyonnais  
17:00 Bellinzona  -  Bavois  
17:00 Sion II  -  SC Bruehl  
15.09.2018
17:00 Cham  -  Breitenrain  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  FC Muensingen  
20:45 Wohlen  -  FC Koeniz  
16.09.2018
17:00 YF Juv Zurich  -  FC Zuerich II  
17:00 SC Bruehl  -  Basel II  
17:00 Stade Nyonnais  -  Bellinzona  
17:00 Bavois  -  Yverdon  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Sion II  
22.09.2018
16:00 Basel II  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 FC Koeniz  -  Cham  
17:00 Breitenrain  -  Bavois  
18:30 Yverdon  -  Stade Nyonnais  
23.09.2018
17:00 Sion II  -  Wohlen  
17:00 Bellinzona  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
17:00 FC Muensingen  -  YF Juv Zurich  
17:00 FC Zuerich II  -  SC Bruehl  
29.09.2018
17:00 FC Koeniz  -  Sion II  
17:00 Cham  -  Bavois  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Yverdon  
20:45 Wohlen  -  Basel II  
30.09.2018
17:00 Stade Nyonnais  -  Breitenrain  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  FC Zuerich II  
17:00 SC Bruehl  -  FC Muensingen  
17:00 YF Juv Zurich  -  Bellinzona  
06.10.2018
16:00 Basel II  -  FC Koeniz  
17:00 Breitenrain  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
18:30 Yverdon  -  YF Juv Zurich  
07.10.2018
17:00 Sion II  -  Cham  
17:00 Bavois  -  Stade Nyonnais  
17:00 FC Zuerich II  -  Wohlen  
17:00 FC Muensingen  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 Bellinzona  -  SC Bruehl  
13.10.2018
17:00 Cham  -  Stade Nyonnais  
17:00 FC Koeniz  -  FC Zuerich II  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Bavois  
20:45 Wohlen  -  FC Muensingen  
14.10.2018
17:00 Sion II  -  Basel II  
17:00 YF Juv Zurich  -  Breitenrain  
17:00 SC Bruehl  -  Yverdon  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Bellinzona  
20.10.2018
16:00 Basel II  -  Cham  
17:00 Breitenrain  -  SC Bruehl  
18:30 Yverdon  -  La Chaux-de-Fonds  
21.10.2018
17:00 Bavois  -  YF Juv Zurich  
17:00 Stade Nyonnais  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
17:00 FC Zuerich II  -  Sion II  
17:00 Bellinzona  -  Wohlen  
17:00 FC Muensingen  -  FC Koeniz  
27.10.2018
16:00 Basel II  -  FC Zuerich II  
17:00 FC Koeniz  -  Bellinzona  
17:00 Cham  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
20:45 Wohlen  -  Yverdon  
28.10.2018
17:00 YF Juv Zurich  -  Stade Nyonnais  
17:00 SC Bruehl  -  Bavois  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Breitenrain  
17:00 Sion II  -  FC Muensingen  
03.11.2018
17:00 Breitenrain  -  Wohlen  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  YF Juv Zurich  
18:30 Yverdon  -  FC Koeniz  
04.11.2018
17:00 FC Muensingen  -  Basel II  
17:00 FC Zuerich II  -  Cham  
17:00 Stade Nyonnais  -  SC Bruehl  
17:00 Bavois  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 Bellinzona  -  Sion II  
10.11.2018
17:00 Cham  -  YF Juv Zurich  
17:00 Breitenrain  -  FC Koeniz  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  SC Bruehl  
18:30 Yverdon  -  Sion II  
11.11.2018
17:00 Bellinzona  -  Basel II  
17:00 FC Muensingen  -  FC Zuerich II  
17:00 Stade Nyonnais  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 Bavois  -  Wohlen  
17.11.2018
16:00 Basel II  -  Yverdon  
17:00 FC Koeniz  -  Bavois  
20:45 Wohlen  -  Stade Nyonnais  
18.11.2018
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
17:00 SC Bruehl  -  YF Juv Zurich  
17:00 FC Muensingen  -  Cham  
17:00 Sion II  -  Breitenrain  
17:00 FC Zuerich II  -  Bellinzona  
02.03.2019
17:00 Breitenrain  -  Basel II  
17:00 Cham  -  SC Bruehl  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Wohlen  
18:30 Yverdon  -  FC Zuerich II  
03.03.2019
17:00 Bellinzona  -  FC Muensingen  
17:00 Stade Nyonnais  -  FC Koeniz  
17:00 Bavois  -  Sion II  
17:00 YF Juv Zurich  -  La Chaux-de-Fonds  
09.03.2019
16:00 Basel II  -  Bavois  
17:00 FC Koeniz  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
20:45 Wohlen  -  YF Juv Zurich  
10.03.2019
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  SC Bruehl  
17:00 Sion II  -  Stade Nyonnais  
17:00 Bellinzona  -  Cham  
17:00 FC Muensingen  -  Yverdon  
17:00 FC Zuerich II  -  Breitenrain  
16.03.2019
17:00 Cham  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 Breitenrain  -  FC Muensingen  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Sion II  
18:30 Yverdon  -  Bellinzona  
17.03.2019
17:00 Stade Nyonnais  -  Basel II  
17:00 Bavois  -  FC Zuerich II  
17:00 SC Bruehl  -  Wohlen  
17:00 YF Juv Zurich  -  FC Koeniz  
23.03.2019
16:00 Basel II  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
17:00 FC Koeniz  -  SC Bruehl  
18:30 Yverdon  -  Cham  
20:45 Wohlen  -  La Chaux-de-Fonds  
24.03.2019
17:00 FC Zuerich II  -  Stade Nyonnais  
17:00 Sion II  -  YF Juv Zurich  
17:00 FC Muensingen  -  Bavois  
17:00 Bellinzona  -  Breitenrain  
30.03.2019
17:00 Breitenrain  -  Yverdon  
17:00 Cham  -  Wohlen  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  FC Zuerich II  
31.03.2019
17:00 Stade Nyonnais  -  FC Muensingen  
17:00 Bavois  -  Bellinzona  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  FC Koeniz  
17:00 SC Bruehl  -  Sion II  
17:00 YF Juv Zurich  -  Basel II  
06.04.2019
16:00 Basel II  -  SC Bruehl  
17:00 Breitenrain  -  Cham  
17:00 FC Koeniz  -  Wohlen  
18:30 Yverdon  -  Bavois  
07.04.2019
17:00 Bellinzona  -  Stade Nyonnais  
17:00 FC Muensingen  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
17:00 FC Zuerich II  -  YF Juv Zurich  
17:00 Sion II  -  La Chaux-de-Fonds  
13.04.2019
17:00 Cham  -  FC Koeniz  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Bellinzona  
20:45 Wohlen  -  Sion II  
14.04.2019
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Basel II  
17:00 SC Bruehl  -  FC Zuerich II  
17:00 YF Juv Zurich  -  FC Muensingen  
17:00 Stade Nyonnais  -  Yverdon  
17:00 Bavois  -  Breitenrain  
20.04.2019
16:00 Basel II  -  Wohlen  
17:00 Breitenrain  -  Stade Nyonnais  
18:30 Yverdon  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
21.04.2019
17:00 FC Zuerich II  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 FC Muensingen  -  SC Bruehl  
17:00 Bellinzona  -  YF Juv Zurich  
17:00 Sion II  -  FC Koeniz  
17:00 Bavois  -  Cham  
27.04.2019
17:00 Cham  -  Sion II  
17:00 FC Koeniz  -  Basel II  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Breitenrain  
20:45 Wohlen  -  FC Zuerich II  
28.04.2019
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  FC Muensingen  
17:00 SC Bruehl  -  Bellinzona  
17:00 YF Juv Zurich  -  Yverdon  
17:00 Stade Nyonnais  -  Bavois  
04.05.2019
16:00 Basel II  -  Sion II  
17:00 Breitenrain  -  YF Juv Zurich  
18:30 Yverdon  -  SC Bruehl  
05.05.2019
17:00 Bellinzona  -  La Chaux-de-Fonds  
17:00 FC Muensingen  -  Wohlen  
17:00 FC Zuerich II  -  FC Koeniz  
17:00 Stade Nyonnais  -  Cham  
17:00 Bavois  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
11.05.2019
17:00 Cham  -  Basel II  
17:00 FC Koeniz  -  FC Muensingen  
18:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Stade Nyonnais  
20:45 Wohlen  -  Bellinzona  
12.05.2019
17:00 Sion II  -  FC Zuerich II  
17:00 YF Juv Zurich  -  Bavois  
17:00 SC Bruehl  -  Breitenrain  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Yverdon  
18.05.2019
17:00 Bavois  -  SC Bruehl  
17:00 Stade Nyonnais  -  YF Juv Zurich  
17:00 FC Stade Lausanne-Ouchy  -  Cham  
17:00 FC Zuerich II  -  Basel II  
17:00 FC Muensingen  -  Sion II  
17:00 Bellinzona  -  FC Koeniz  
17:00 Yverdon  -  Wohlen  
17:00 Breitenrain  -  La Chaux-de-Fonds  
25.05.2019
17:00 YF Juv Zurich  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
17:00 SC Bruehl  -  Stade Nyonnais  
17:00 La Chaux-de-Fonds  -  Bavois  
17:00 Wohlen  -  Breitenrain  
17:00 FC Koeniz  -  Yverdon  
17:00 Sion II  -  Bellinzona  
17:00 Basel II  -  FC Muensingen  
17:00 Cham  -  FC Zuerich II  
Switzerland 4
04.08.2018
17:00 Old Boys  -  Buochs  
18:00 Zofingen  -  Solothurn  
18:00 Black Stars  -  FC Schoetz  
19:00 Biel  -  Zug  
05.08.2018
17:00 Delemont  -  FC Langenthal  
17:00 Luzern II  -  FC Bassecourt  
17:00 Grasshopper II  -  SC Goldau  
11.08.2018
17:00 Zug  -  Zofingen  
17:00 Solothurn  -  Grasshopper II  
17:00 Old Boys  -  Delemont  
18:00 Buochs  -  FC Schoetz  
12.08.2018
17:00 FC Langenthal  -  Biel  
17:00 SC Goldau  -  Luzern II  
17:00 FC Bassecourt  -  Black Stars  
18.08.2018
17:00 FC Schoetz  -  FC Bassecourt  
17:00 Black Stars  -  SC Goldau  
19.08.2018
17:00 Luzern II  -  Solothurn  
17:00 Grasshopper II  -  Zug  
17:00 Zofingen  -  FC Langenthal  
17:00 Biel  -  Old Boys  
17:00 Delemont  -  Buochs  
25.08.2018
17:00 Old Boys  -  Zofingen  
17:00 Zug  -  Luzern II  
17:00 Solothurn  -  Black Stars  
26.08.2018
17:00 Delemont  -  Biel  
17:00 FC Langenthal  -  Grasshopper II  
17:00 Buochs  -  FC Bassecourt  
17:00 SC Goldau  -  FC Schoetz  
01.09.2018
16:00 Black Stars  -  Zug  
17:00 FC Schoetz  -  Solothurn  
02.09.2018
17:00 FC Bassecourt  -  SC Goldau  
17:00 Biel  -  Buochs  
17:00 Zofingen  -  Delemont  
17:00 Grasshopper II  -  Old Boys  
17:00 Luzern II  -  FC Langenthal  
08.09.2018
17:00 Old Boys  -  Luzern II  
17:00 Solothurn  -  FC Bassecourt  
17:00 Zug  -  FC Schoetz  
09.09.2018
17:00 FC Langenthal  -  Black Stars  
17:00 Delemont  -  Grasshopper II  
17:00 Biel  -  Zofingen  
17:00 Buochs  -  SC Goldau  
15.09.2018
16:00 Black Stars  -  Old Boys  
17:00 FC Schoetz  -  FC Langenthal  
16.09.2018
17:00 FC Bassecourt  -  Zug  
17:00 SC Goldau  -  Solothurn  
17:00 Zofingen  -  Buochs  
17:00 Grasshopper II  -  Biel  
17:00 Luzern II  -  Delemont  
22.09.2018
17:00 Zug  -  SC Goldau  
17:00 Old Boys  -  FC Schoetz  
23.09.2018
17:00 Delemont  -  Black Stars  
17:00 Biel  -  Luzern II  
17:00 Zofingen  -  Grasshopper II  
17:00 FC Langenthal  -  FC Bassecourt  
17:00 Buochs  -  Solothurn  
29.09.2018
16:00 Black Stars  -  Biel  
17:00 Solothurn  -  Zug  
17:00 FC Schoetz  -  Delemont  
30.09.2018
17:00 FC Bassecourt  -  Old Boys  
17:00 SC Goldau  -  FC Langenthal  
17:00 Grasshopper II  -  Buochs  
17:00 Luzern II  -  Zofingen  
13.10.2018
17:00 Old Boys  -  SC Goldau  
14.10.2018
17:00 Delemont  -  FC Bassecourt  
17:00 Biel  -  FC Schoetz  
17:00 Zofingen  -  Black Stars  
17:00 Grasshopper II  -  Luzern II  
17:00 Buochs  -  Zug  
17:00 FC Langenthal  -  Solothurn  
20.10.2018
16:00 Black Stars  -  Grasshopper II  
17:00 FC Schoetz  -  Zofingen  
17:00 Solothurn  -  Old Boys  
17:00 Zug  -  FC Langenthal  
21.10.2018
17:00 Luzern II  -  Buochs  
17:00 SC Goldau  -  Delemont  
17:00 FC Bassecourt  -  Biel  
27.10.2018
17:00 Old Boys  -  Zug  
28.10.2018
17:00 Delemont  -  Solothurn  
17:00 Biel  -  SC Goldau  
17:00 Zofingen  -  FC Bassecourt  
17:00 Grasshopper II  -  FC Schoetz  
17:00 Luzern II  -  Black Stars  
17:00 Buochs  -  FC Langenthal  
03.11.2018
16:00 Black Stars  -  Buochs  
17:00 FC Schoetz  -  Luzern II  
17:00 Solothurn  -  Biel  
17:00 Zug  -  Delemont  
04.11.2018
17:00 FC Langenthal  -  Old Boys  
17:00 FC Bassecourt  -  Grasshopper II  
17:00 SC Goldau  -  Zofingen  
10.11.2018
17:00 Zug  -  Biel  
17:00 Solothurn  -  Zofingen  
17:00 FC Schoetz  -  Black Stars  
11.11.2018
17:00 SC Goldau  -  Grasshopper II  
17:00 FC Bassecourt  -  Luzern II  
17:00 Buochs  -  Old Boys  
17:00 FC Langenthal  -  Delemont  
02.03.2019
16:00 Black Stars  -  FC Bassecourt  
17:00 FC Schoetz  -  Buochs  
03.03.2019
17:00 Luzern II  -  SC Goldau  
17:00 Grasshopper II  -  Solothurn  
17:00 Zofingen  -  Zug  
17:00 Biel  -  FC Langenthal  
17:00 Delemont  -  Old Boys  
09.03.2019
17:00 Old Boys  -  Biel  
17:00 Zug  -  Grasshopper II  
17:00 Solothurn  -  Luzern II  
10.03.2019
17:00 SC Goldau  -  Black Stars  
17:00 FC Bassecourt  -  FC Schoetz  
17:00 FC Langenthal  -  Zofingen  
17:00 Buochs  -  Delemont  
16.03.2019
16:00 Black Stars  -  Solothurn  
17:00 FC Schoetz  -  SC Goldau  
17.03.2019
17:00 Luzern II  -  Zug  
17:00 Grasshopper II  -  FC Langenthal  
17:00 Zofingen  -  Old Boys  
17:00 Biel  -  Delemont  
17:00 FC Bassecourt  -  Buochs  
23.03.2019
17:00 Zug  -  Black Stars  
17:00 Solothurn  -  FC Schoetz  
17:00 Old Boys  -  Grasshopper II  
24.03.2019
17:00 Delemont  -  Zofingen  
17:00 Buochs  -  Biel  
17:00 SC Goldau  -  FC Bassecourt  
17:00 FC Langenthal  -  Luzern II  
30.03.2019
16:00 Black Stars  -  FC Langenthal  
17:00 FC Schoetz  -  Zug  
31.03.2019
17:00 Luzern II  -  Old Boys  
17:00 Grasshopper II  -  Delemont  
17:00 Zofingen  -  Biel  
17:00 SC Goldau  -  Buochs  
17:00 FC Bassecourt  -  Solothurn  
06.04.2019
17:00 Zug  -  FC Bassecourt  
17:00 Solothurn  -  SC Goldau  
17:00 Old Boys  -  Black Stars  
07.04.2019
17:00 FC Langenthal  -  FC Schoetz  
17:00 Biel  -  Grasshopper II  
17:00 Buochs  -  Zofingen  
17:00 Delemont  -  Luzern II  
13.04.2019
16:00 Black Stars  -  Delemont  
17:00 Solothurn  -  Buochs  
17:00 FC Schoetz  -  Old Boys  
14.04.2019
17:00 SC Goldau  -  Zug  
17:00 FC Bassecourt  -  FC Langenthal  
17:00 Luzern II  -  Biel  
17:00 Grasshopper II  -  Zofingen  
27.04.2019
17:00 Old Boys  -  FC Bassecourt  
17:00 Zug  -  Solothurn  
28.04.2019
17:00 FC Langenthal  -  SC Goldau  
17:00 Buochs  -  Grasshopper II  
17:00 Delemont  -  FC Schoetz  
17:00 Biel  -  Black Stars  
17:00 Zofingen  -  Luzern II  
04.05.2019
16:00 Black Stars  -  Zofingen  
17:00 Solothurn  -  FC Langenthal  
17:00 Zug  -  Buochs  
17:00 FC Schoetz  -  Biel  
05.05.2019
17:00 Luzern II  -  Grasshopper II  
17:00 FC Bassecourt  -  Delemont  
17:00 SC Goldau  -  Old Boys  
11.05.2019
17:00 Old Boys  -  Solothurn  
12.05.2019
17:00 Delemont  -  SC Goldau  
17:00 Biel  -  FC Bassecourt  
17:00 Zofingen  -  FC Schoetz  
17:00 Grasshopper II  -  Black Stars  
17:00 Buochs  -  Luzern II  
17:00 FC Langenthal  -  Zug  
18.05.2019
17:00 SC Goldau  -  Biel  
17:00 Solothurn  -  Delemont  
17:00 Zug  -  Old Boys  
17:00 FC Langenthal  -  Buochs  
17:00 FC Bassecourt  -  Zofingen  
17:00 FC Schoetz  -  Grasshopper II  
17:00 Black Stars  -  Luzern II  
25.05.2019
17:00 Buochs  -  Black Stars  
17:00 Luzern II  -  FC Schoetz  
17:00 Grasshopper II  -  FC Bassecourt  
17:00 Zofingen  -  SC Goldau  
17:00 Biel  -  Solothurn  
17:00 Delemont  -  Zug  
17:00 Old Boys  -  FC Langenthal  
Switzerland 4
04.08.2018
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  Hongg  
17:00 FC United Zuerich  -  Red Star Zuerich  
19:00 Tuggen  -  FC Gossau  
21:00 M.Stabio  -  Baden  
05.08.2018
17:00 Linth  -  Winterthur II  
17:00 FC Thalwil  -  FC Kosova  
17:00 Eschen/Mauren  -  St. Gallen II  
11.08.2018
17:00 Baden  -  FC Thalwil  
12.08.2018
17:00 Hongg  -  Eschen/Mauren  
17:00 St. Gallen II  -  M.Stabio  
17:00 Winterthur II  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Tuggen  -  Linth  
17:00 FC Kosova  -  FC United Zuerich  
17:00 FC Gossau  -  Red Star Zuerich  
18.08.2018
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  Tuggen  
17:00 M.Stabio  -  Hongg  
19.08.2018
17:00 Eschen/Mauren  -  Winterthur II  
17:00 FC Thalwil  -  St. Gallen II  
17:00 FC United Zuerich  -  Baden  
17:00 Red Star Zuerich  -  FC Kosova  
17:00 Linth  -  FC Gossau  
25.08.2018
17:00 Baden  -  Red Star Zuerich  
26.08.2018
17:00 Tuggen  -  Eschen/Mauren  
17:00 St. Gallen II  -  FC United Zuerich  
17:00 Hongg  -  FC Thalwil  
17:00 Winterthur II  -  M.Stabio  
17:00 FC Gossau  -  FC Kosova  
17:00 Linth  -  FC Wettswil-Bonstetten  
01.09.2018
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  FC Gossau  
17:00 M.Stabio  -  Tuggen  
02.09.2018
17:00 Red Star Zuerich  -  St. Gallen II  
17:00 FC United Zuerich  -  Hongg  
17:00 FC Thalwil  -  Winterthur II  
17:00 FC Kosova  -  Baden  
17:00 Eschen/Mauren  -  Linth  
08.09.2018
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  Eschen/Mauren  
09.09.2018
17:00 FC Gossau  -  Baden  
17:00 St. Gallen II  -  FC Kosova  
17:00 Hongg  -  Red Star Zuerich  
17:00 Winterthur II  -  FC United Zuerich  
17:00 Tuggen  -  FC Thalwil  
17:00 Linth  -  M.Stabio  
15.09.2018
17:00 M.Stabio  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Baden  -  St. Gallen II  
16.09.2018
17:00 FC Thalwil  -  Linth  
17:00 FC United Zuerich  -  Tuggen  
17:00 Red Star Zuerich  -  Winterthur II  
17:00 FC Kosova  -  Hongg  
17:00 Eschen/Mauren  -  FC Gossau  
22.09.2018
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  FC Thalwil  
23.09.2018
17:00 FC Gossau  -  St. Gallen II  
17:00 Winterthur II  -  FC Kosova  
17:00 Hongg  -  Baden  
17:00 Tuggen  -  Red Star Zuerich  
17:00 Linth  -  FC United Zuerich  
17:00 Eschen/Mauren  -  M.Stabio  
29.09.2018
17:00 M.Stabio  -  FC Gossau  
17:00 Baden  -  Winterthur II  
30.09.2018
17:00 St. Gallen II  -  Hongg  
17:00 FC United Zuerich  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Red Star Zuerich  -  Linth  
17:00 FC Kosova  -  Tuggen  
17:00 FC Thalwil  -  Eschen/Mauren  
11.10.2018
17:00 Baden  -  M.Stabio  
13.10.2018
17:00 M.Stabio  -  FC Thalwil  
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  Red Star Zuerich  
14.10.2018
17:00 FC Gossau  -  Hongg  
17:00 Winterthur II  -  St. Gallen II  
17:00 Tuggen  -  Baden  
17:00 Linth  -  FC Kosova  
17:00 Eschen/Mauren  -  FC United Zuerich  
20.10.2018
17:00 Baden  -  Linth  
21.10.2018
17:00 St. Gallen II  -  Tuggen  
17:00 Hongg  -  Winterthur II  
17:00 FC Thalwil  -  FC Gossau  
17:00 FC United Zuerich  -  M.Stabio  
17:00 FC Kosova  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Red Star Zuerich  -  Eschen/Mauren  
27.10.2018
17:00 M.Stabio  -  Red Star Zuerich  
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  Baden  
28.10.2018
17:00 FC Gossau  -  Winterthur II  
17:00 Tuggen  -  Hongg  
17:00 Linth  -  St. Gallen II  
17:00 FC Thalwil  -  FC United Zuerich  
17:00 Eschen/Mauren  -  FC Kosova  
03.11.2018
17:00 Baden  -  Eschen/Mauren  
04.11.2018
17:00 St. Gallen II  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Hongg  -  Linth  
17:00 Red Star Zuerich  -  FC Thalwil  
17:00 FC Kosova  -  M.Stabio  
17:00 FC United Zuerich  -  FC Gossau  
17:00 Winterthur II  -  Tuggen  
11.11.2018
17:00 St. Gallen II  -  Eschen/Mauren  
17:00 FC Kosova  -  FC Thalwil  
17:00 Red Star Zuerich  -  FC United Zuerich  
17:00 FC Gossau  -  Tuggen  
17:00 Winterthur II  -  Linth  
17:00 Hongg  -  FC Wettswil-Bonstetten  
02.03.2019
17:00 Baden  -  FC United Zuerich  
17:00 M.Stabio  -  St. Gallen II  
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  Winterthur II  
03.03.2019
17:00 Linth  -  Tuggen  
17:00 Red Star Zuerich  -  FC Gossau  
17:00 FC United Zuerich  -  FC Kosova  
17:00 Eschen/Mauren  -  Hongg  
09.03.2019
17:00 FC Thalwil  -  Baden  
10.03.2019
17:00 FC Kosova  -  Red Star Zuerich  
17:00 FC Gossau  -  Linth  
17:00 Tuggen  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Hongg  -  M.Stabio  
17:00 Winterthur II  -  Eschen/Mauren  
17:00 St. Gallen II  -  FC Thalwil  
16.03.2019
17:00 M.Stabio  -  Winterthur II  
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  Linth  
17.03.2019
17:00 FC Kosova  -  FC Gossau  
17:00 Red Star Zuerich  -  Baden  
17:00 FC United Zuerich  -  St. Gallen II  
17:00 FC Thalwil  -  Hongg  
17:00 Eschen/Mauren  -  Tuggen  
23.03.2019
17:00 Baden  -  FC Kosova  
24.03.2019
17:00 FC Gossau  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Tuggen  -  M.Stabio  
17:00 Winterthur II  -  FC Thalwil  
17:00 Hongg  -  FC United Zuerich  
17:00 Linth  -  Eschen/Mauren  
17:00 St. Gallen II  -  Red Star Zuerich  
30.03.2019
17:00 M.Stabio  -  Linth  
17:00 Baden  -  FC Gossau  
31.03.2019
17:00 FC Kosova  -  St. Gallen II  
17:00 Red Star Zuerich  -  Hongg  
17:00 FC United Zuerich  -  Winterthur II  
17:00 FC Thalwil  -  Tuggen  
17:00 Eschen/Mauren  -  FC Wettswil-Bonstetten  
06.04.2019
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  M.Stabio  
07.04.2019
17:00 Linth  -  FC Thalwil  
17:00 Tuggen  -  FC United Zuerich  
17:00 Winterthur II  -  Red Star Zuerich  
17:00 Hongg  -  FC Kosova  
17:00 St. Gallen II  -  Baden  
17:00 FC Gossau  -  Eschen/Mauren  
13.04.2019
17:00 M.Stabio  -  Eschen/Mauren  
17:00 Baden  -  Hongg  
14.04.2019
17:00 FC Kosova  -  Winterthur II  
17:00 Red Star Zuerich  -  Tuggen  
17:00 FC United Zuerich  -  Linth  
17:00 St. Gallen II  -  FC Gossau  
17:00 FC Thalwil  -  FC Wettswil-Bonstetten  
27.04.2019
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  FC United Zuerich  
28.04.2019
17:00 FC Gossau  -  M.Stabio  
17:00 Hongg  -  St. Gallen II  
17:00 Winterthur II  -  Baden  
17:00 Tuggen  -  FC Kosova  
17:00 Linth  -  Red Star Zuerich  
17:00 Eschen/Mauren  -  FC Thalwil  
04.05.2019
17:00 Baden  -  Tuggen  
05.05.2019
17:00 FC United Zuerich  -  Eschen/Mauren  
17:00 Red Star Zuerich  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 FC Thalwil  -  M.Stabio  
17:00 Hongg  -  FC Gossau  
17:00 St. Gallen II  -  Winterthur II  
17:00 FC Kosova  -  Linth  
11.05.2019
17:00 M.Stabio  -  FC United Zuerich  
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  FC Kosova  
12.05.2019
17:00 Linth  -  Baden  
17:00 Tuggen  -  St. Gallen II  
17:00 FC Gossau  -  FC Thalwil  
17:00 Winterthur II  -  Hongg  
17:00 Eschen/Mauren  -  Red Star Zuerich  
18.05.2019
17:00 FC Kosova  -  Eschen/Mauren  
17:00 Winterthur II  -  FC Gossau  
17:00 Hongg  -  Tuggen  
17:00 St. Gallen II  -  Linth  
17:00 Baden  -  FC Wettswil-Bonstetten  
17:00 Red Star Zuerich  -  M.Stabio  
17:00 FC United Zuerich  -  FC Thalwil  
25.05.2019
17:00 FC Gossau  -  FC United Zuerich  
17:00 FC Thalwil  -  Red Star Zuerich  
17:00 M.Stabio  -  FC Kosova  
17:00 FC Wettswil-Bonstetten  -  St. Gallen II  
17:00 Linth  -  Hongg  
17:00 Tuggen  -  Winterthur II  
17:00 Eschen/Mauren  -  Baden  
Switzerland 4
04.08.2018
17:30 Martigny  -  Meyrin  
18:00 FC Azzurri 90  -  Young Boys II  
18:00 Echallens  -  Vevey  
18:00 Naters  -  Team Vaud U21  
18:30 Lancy FC  -  Thun II  
19:00 Chenois  -  Bulle  
19:00 Fribourg  -  Etoile Carouge  
12.08.2018
17:00 Meyrin  -  Thun II  
17:00 Bulle  -  Lancy FC  
17:00 Team Vaud U21  -  Chenois  
17:00 Vevey  -  Naters  
17:00 Martigny  -  Fribourg  
17:00 Etoile Carouge  -  FC Azzurri 90  
17:00 Young Boys II  -  Echallens  
18.08.2018
17:00 Chenois  -  Vevey  
17:00 FC Azzurri 90  -  Martigny  
17:00 Echallens  -  Etoile Carouge  
19.08.2018
17:00 Naters  -  Young Boys II  
17:00 Lancy FC  -  Team Vaud U21  
17:00 Thun II  -  Bulle  
17:00 Fribourg  -  Meyrin  
26.08.2018
17:00 Meyrin  -  Bulle  
17:00 Team Vaud U21  -  Thun II  
17:00 Vevey  -  Lancy FC  
17:00 Fribourg  -  FC Azzurri 90  
17:00 Martigny  -  Echallens  
17:00 Etoile Carouge  -  Naters  
17:00 Young Boys II  -  Chenois  
01.09.2018
17:00 FC Azzurri 90  -  Meyrin  
17:00 Echallens  -  Fribourg  
17:00 Chenois  -  Etoile Carouge  
02.09.2018
17:00 Naters  -  Martigny  
17:00 Lancy FC  -  Young Boys II  
17:00 Thun II  -  Vevey  
17:00 Bulle  -  Team Vaud U21  
08.09.2018
17:00 FC Azzurri 90  -  Echallens  
09.09.2018
17:00 Meyrin  -  Team Vaud U21  
17:00 Vevey  -  Bulle  
17:00 Young Boys II  -  Thun II  
17:00 Etoile Carouge  -  Lancy FC  
17:00 Martigny  -  Chenois  
17:00 Fribourg  -  Naters  
15.09.2018
17:00 Chenois  -  Fribourg  
17:00 Echallens  -  Meyrin  
16.09.2018
17:00 Thun II  -  Etoile Carouge  
17:00 Bulle  -  Young Boys II  
17:00 Team Vaud U21  -  Vevey  
17:00 Lancy FC  -  Martigny  
17:00 Naters  -  FC Azzurri 90  
22.09.2018
17:00 FC Azzurri 90  -  Chenois  
17:00 Echallens  -  Naters  
23.09.2018
17:00 Meyrin  -  Vevey  
17:00 Young Boys II  -  Team Vaud U21  
17:00 Etoile Carouge  -  Bulle  
17:00 Martigny  -  Thun II  
17:00 Fribourg  -  Lancy FC  
29.09.2018
17:00 Chenois  -  Echallens  
30.09.2018
17:00 Lancy FC  -  FC Azzurri 90  
17:00 Thun II  -  Fribourg  
17:00 Bulle  -  Martigny  
17:00 Team Vaud U21  -  Etoile Carouge  
17:00 Vevey  -  Young Boys II  
17:00 Naters  -  Meyrin  
13.10.2018
17:00 FC Azzurri 90  -  Thun II  
17:00 Echallens  -  Lancy FC  
14.10.2018
17:00 Naters  -  Chenois  
17:00 Meyrin  -  Young Boys II  
17:00 Etoile Carouge  -  Vevey  
17:00 Martigny  -  Team Vaud U21  
17:00 Fribourg  -  Bulle  
20.10.2018
17:00 Chenois  -  Meyrin  
21.10.2018
17:00 Lancy FC  -  Naters  
17:00 Thun II  -  Echallens  
17:00 Bulle  -  FC Azzurri 90  
17:00 Vevey  -  Martigny  
17:00 Team Vaud U21  -  Fribourg  
17:00 Young Boys II  -  Etoile Carouge  
27.10.2018
17:00 Chenois  -  Lancy FC  
17:00 FC Azzurri 90  -  Team Vaud U21  
17:00 Echallens  -  Bulle  
28.10.2018
17:00 Naters  -  Thun II  
17:00 Meyrin  -  Etoile Carouge  
17:00 Martigny  -  Young Boys II  
17:00 Fribourg  -  Vevey  
04.11.2018
17:00 Lancy FC  -  Meyrin  
17:00 Thun II  -  Chenois  
17:00 Bulle  -  Naters  
17:00 Team Vaud U21  -  Echallens  
17:00 Vevey  -  FC Azzurri 90  
17:00 Young Boys II  -  Fribourg  
17:00 Etoile Carouge  -  Martigny  
11.11.2018
17:00 Meyrin  -  Martigny  
17:00 Etoile Carouge  -  Fribourg  
17:00 Young Boys II  -  FC Azzurri 90  
17:00 Vevey  -  Echallens  
17:00 Team Vaud U21  -  Naters  
17:00 Bulle  -  Chenois  
17:00 Thun II  -  Lancy FC  
02.03.2019
17:00 Chenois  -  Team Vaud U21  
17:00 Echallens  -  Young Boys II  
17:00 FC Azzurri 90  -  Etoile Carouge  
03.03.2019
17:00 Fribourg  -  Martigny  
17:00 Naters  -  Vevey  
17:00 Thun II  -  Meyrin  
17:00 Lancy FC  -  Bulle  
10.03.2019
17:00 Meyrin  -  Fribourg  
17:00 Martigny  -  FC Azzurri 90  
17:00 Young Boys II  -  Naters  
17:00 Etoile Carouge  -  Echallens  
17:00 Vevey  -  Chenois  
17:00 Team Vaud U21  -  Lancy FC  
17:00 Bulle  -  Thun II  
16.03.2019
17:00 Chenois  -  Young Boys II  
17:00 Echallens  -  Martigny  
17:00 FC Azzurri 90  -  Fribourg  
17.03.2019
17:00 Naters  -  Etoile Carouge  
17:00 Bulle  -  Meyrin  
17:00 Thun II  -  Team Vaud U21  
17:00 Lancy FC  -  Vevey  
24.03.2019
17:00 Meyrin  -  FC Azzurri 90  
17:00 Fribourg  -  Echallens  
17:00 Team Vaud U21  -  Bulle  
17:00 Vevey  -  Thun II  
17:00 Young Boys II  -  Lancy FC  
17:00 Etoile Carouge  -  Chenois  
17:00 Martigny  -  Naters  
30.03.2019
17:00 Echallens  -  FC Azzurri 90  
17:00 Chenois  -  Martigny  
31.03.2019
17:00 Lancy FC  -  Etoile Carouge  
17:00 Thun II  -  Young Boys II  
17:00 Bulle  -  Vevey  
17:00 Team Vaud U21  -  Meyrin  
17:00 Naters  -  Fribourg  
06.04.2019
17:00 FC Azzurri 90  -  Naters  
07.04.2019
17:00 Martigny  -  Lancy FC  
17:00 Etoile Carouge  -  Thun II  
17:00 Meyrin  -  Echallens  
17:00 Vevey  -  Team Vaud U21  
17:00 Young Boys II  -  Bulle  
17:00 Fribourg  -  Chenois  
13.04.2019
17:00 Chenois  -  FC Azzurri 90  
14.04.2019
17:00 Lancy FC  -  Fribourg  
17:00 Thun II  -  Martigny  
17:00 Bulle  -  Etoile Carouge  
17:00 Team Vaud U21  -  Young Boys II  
17:00 Vevey  -  Meyrin  
17:00 Naters  -  Echallens  
27.04.2019
17:00 FC Azzurri 90  -  Lancy FC  
17:00 Echallens  -  Chenois  
28.04.2019
17:00 Fribourg  -  Thun II  
17:00 Martigny  -  Bulle  
17:00 Etoile Carouge  -  Team Vaud U21  
17:00 Young Boys II  -  Vevey  
17:00 Meyrin  -  Naters  
04.05.2019
17:00 Chenois  -  Naters  
05.05.2019
17:00 Young Boys II  -  Meyrin  
17:00 Vevey  -  Etoile Carouge  
17:00 Team Vaud U21  -  Martigny  
17:00 Bulle  -  Fribourg  
17:00 Thun II  -  FC Azzurri 90  
17:00 Lancy FC  -  Echallens  
11.05.2019
17:00 FC Azzurri 90  -  Bulle  
17:00 Echallens  -  Thun II  
12.05.2019
17:00 Fribourg  -  Team Vaud U21  
17:00 Martigny  -  Vevey  
17:00 Etoile Carouge  -  Young Boys II  
17:00 Meyrin  -  Chenois  
17:00 Naters  -  Lancy FC  
18.05.2019
17:00 Etoile Carouge  -  Meyrin  
17:00 Young Boys II  -  Martigny  
17:00 Vevey  -  Fribourg  
17:00 Team Vaud U21  -  FC Azzurri 90  
17:00 Lancy FC  -  Chenois  
17:00 Thun II  -  Naters  
17:00 Bulle  -  Echallens  
25.05.2019
17:00 FC Azzurri 90  -  Vevey  
17:00 Fribourg  -  Young Boys II  
17:00 Martigny  -  Etoile Carouge  
17:00 Echallens  -  Team Vaud U21  
17:00 Naters  -  Bulle  
17:00 Chenois  -  Thun II  
17:00 Meyrin  -  Lancy FC  
Switzerland Cup 1
18.08.2018
21:00 Portalban  -  Wohlen  
21:00 Ueberstorf  -  St.Gallen  
21:00 FC Freienbach  -  Schaffhausen  
21:00 FC Koeniz  -  Sion  
21:00 FC Dietikon  -  Lugano  
21:00 FC Gland  -  Luzern  
21:00 FC Amriswil  -  Aarau  
21:00 SC Goldau  -  Bavois  
21:00 Zug  -  Red Star Zuerich  
21:00 AS Novazzano  -  Echallens  
21:00 Bellinzona  -  YF Juv Zurich  
21:00 FC Erde  -  FC Azzurri 90  
21:00 Malcantone  -  FC Moutier  
21:00 FC Klingnau  -  FC Bramois  
21:00 Yverdon  -  Xamax  
21:00 FC Kosova  -  FC Stade Lausanne-Ouchy  
21:00 Concordia  -  FC Zurich  
21:00 FC Greifensee  -  Winterthur  
21:00 FC Willisau  -  Breitenrain  
21:00 FC Fleurier  -  FC Nidau  
21:00 FC Langnau  -  Kriens  
21:00 FC Montlingen  -  Basel  
21:00 FC Bellach  -  Chiasso  
21:00 Biel  -  Young Boys  
21:00 FC Veyrier Sport  -  Thun  
21:00 Meyrin  -  Cham  
21:00 Buochs  -  Grasshoppers  
21:00 FC Meilen  -  Servette  
21:00 FC Grand-Saconnex  -  FC Muri  
21:00 FC Uzwil  -  Wil  
21:00 FC Frauenfeld  -  FC Rapperswil-Jona  
21:00 Solothurn  -  Stade Nyonnais