comScore
Tarih Seç
Japan 3
11.03.2017
06:00 YSCC  -  Fukushima United  
07:00 Kagoshima United  -  Fujieda MYFC  
12.03.2017
06:00 Tochigi SC  -  F.C. Ryukyu  
06:00 SC Sagamihara  -  Nagano Parceiro  
07:00 G.Kitakyushu  -  Blaublitz Akita  
07:00 FC Tokyo U23  -  K. Toyama  
07:00 Gamba Osaka U23  -  Gainare Tottori  
07:00 Cerezo Osaka U23  -  Grulla Morioka  
18.03.2017
06:00 K. Toyama  -  Kagoshima United  
06:00 Fujieda MYFC  -  FC Tokyo U23  
06:00 Azul Claro Numazu  -  Fukushima United  
10:30 F.C. Ryukyu  -  Grulla Morioka  
19.03.2017
06:00 Nagano Parceiro  -  YSCC  
06:00 Gainare Tottori  -  Tochigi SC  
07:00 Cerezo Osaka U23  -  Blaublitz Akita  
20.03.2017
07:00 Gamba Osaka U23  -  SC Sagamihara  
25.03.2017
06:00 Tochigi SC  -  YSCC  
06:00 Azul Claro Numazu  -  Fujieda MYFC  
07:00 Kagoshima United  -  Gamba Osaka U23  
07:00 FC Tokyo U23  -  SC Sagamihara  
26.03.2017
07:00 Grulla Morioka  -  K. Toyama  
07:00 Fukushima United  -  F.C. Ryukyu  
07:00 Gainare Tottori  -  Nagano Parceiro  
09:00 G.Kitakyushu  -  Cerezo Osaka U23  
01.04.2017
07:00 YSCC  -  Cerezo Osaka U23  
07:00 SC Sagamihara  -  G.Kitakyushu  
12:00 F.C. Ryukyu  -  Gamba Osaka U23  
02.04.2017
07:00 Blaublitz Akita  -  Grulla Morioka  
07:00 Nagano Parceiro  -  Fukushima United  
07:00 K. Toyama  -  Azul Claro Numazu  
07:00 Fujieda MYFC  -  Tochigi SC  
08:00 FC Tokyo U23  -  Kagoshima United  
15.04.2017
08:00 Gamba Osaka U23  -  Nagano Parceiro  
08:00 Cerezo Osaka U23  -  FC Tokyo U23  
16.04.2017
07:00 Grulla Morioka  -  Fujieda MYFC  
07:00 Blaublitz Akita  -  Gainare Tottori  
07:00 Fukushima United  -  SC Sagamihara  
07:00 Tochigi SC  -  Azul Claro Numazu  
07:00 K. Toyama  -  F.C. Ryukyu  
08:00 Kagoshima United  -  G.Kitakyushu  
29.04.2017
07:00 Fujieda MYFC  -  K. Toyama  
08:00 Cerezo Osaka U23  -  Tochigi SC  
30.04.2017
07:00 Fukushima United  -  Gamba Osaka U23  
07:00 Nagano Parceiro  -  FC Tokyo U23  
07:00 Azul Claro Numazu  -  Kagoshima United  
07:00 Gainare Tottori  -  Grulla Morioka  
09:00 G.Kitakyushu  -  YSCC  
11:00 F.C. Ryukyu  -  Blaublitz Akita  
06.05.2017
08:00 FC Tokyo U23  -  F.C. Ryukyu  
12:00 Kagoshima United  -  Cerezo Osaka U23  
07.05.2017
07:00 Grulla Morioka  -  Nagano Parceiro  
07:00 Blaublitz Akita  -  Fujieda MYFC  
07:00 Tochigi SC  -  G.Kitakyushu  
07:00 YSCC  -  Gainare Tottori  
07:00 SC Sagamihara  -  Azul Claro Numazu  
07:00 K. Toyama  -  Fukushima United  
13.05.2017
07:00 Nagano Parceiro  -  Kagoshima United  
08:00 FC Tokyo U23  -  Tochigi SC  
08:00 Cerezo Osaka U23  -  K. Toyama  
12:00 F.C. Ryukyu  -  Azul Claro Numazu  
14.05.2017
07:00 Fukushima United  -  Blaublitz Akita  
07:00 SC Sagamihara  -  Grulla Morioka  
08:00 Gamba Osaka U23  -  YSCC  
09:00 G.Kitakyushu  -  Gainare Tottori  
20.05.2017
07:00 K. Toyama  -  YSCC  
13:00 F.C. Ryukyu  -  SC Sagamihara  
21.05.2017
07:00 Grulla Morioka  -  FC Tokyo U23  
07:00 Blaublitz Akita  -  Nagano Parceiro  
07:00 Tochigi SC  -  Fukushima United  
07:00 Fujieda MYFC  -  G.Kitakyushu  
07:00 Azul Claro Numazu  -  Gamba Osaka U23  
07:00 Gainare Tottori  -  Cerezo Osaka U23  
28.05.2017
07:00 Blaublitz Akita  -  Kagoshima United  
07:00 YSCC  -  Azul Claro Numazu  
07:00 SC Sagamihara  -  Tochigi SC  
07:00 Fujieda MYFC  -  F.C. Ryukyu  
07:00 Gainare Tottori  -  Fukushima United  
08:00 Nagano Parceiro  -  K. Toyama  
08:00 Gamba Osaka U23  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 G.Kitakyushu  -  FC Tokyo U23  
03.06.2017
07:00 Grulla Morioka  -  YSCC  
07:00 K. Toyama  -  SC Sagamihara  
08:00 FC Tokyo U23  -  Gamba Osaka U23  
08:00 Cerezo Osaka U23  -  F.C. Ryukyu  
04.06.2017
07:00 Fukushima United  -  Fujieda MYFC  
07:00 Tochigi SC  -  Blaublitz Akita  
07:00 Azul Claro Numazu  -  G.Kitakyushu  
12:00 Kagoshima United  -  Gainare Tottori  
10.06.2017
07:00 YSCC  -  SC Sagamihara  
07:00 Fujieda MYFC  -  Gainare Tottori  
08:00 Cerezo Osaka U23  -  Azul Claro Numazu  
12:00 G.Kitakyushu  -  Gamba Osaka U23  
12:00 Kagoshima United  -  Fukushima United  
13:00 F.C. Ryukyu  -  Nagano Parceiro  
11.06.2017
07:00 Grulla Morioka  -  Tochigi SC  
09:00 Blaublitz Akita  -  K. Toyama  
17.06.2017
07:00 Tochigi SC  -  Kagoshima United  
18.06.2017
07:00 Gainare Tottori  -  K. Toyama  
08:00 YSCC  -  FC Tokyo U23  
09:00 Fukushima United  -  G.Kitakyushu  
09:00 SC Sagamihara  -  Fujieda MYFC  
09:00 Azul Claro Numazu  -  Blaublitz Akita  
11:00 Nagano Parceiro  -  Cerezo Osaka U23  
12:00 Gamba Osaka U23  -  Grulla Morioka  
25.06.2017
07:00 Grulla Morioka  -  Fukushima United  
07:00 Fujieda MYFC  -  Cerezo Osaka U23  
08:00 Blaublitz Akita  -  SC Sagamihara  
08:00 K. Toyama  -  Gamba Osaka U23  
08:00 G.Kitakyushu  -  Nagano Parceiro  
08:00 Kagoshima United  -  YSCC  
08:00 F.C. Ryukyu  -  Gainare Tottori  
08:00 FC Tokyo U23  -  Azul Claro Numazu  
01.07.2017
11:00 YSCC  -  F.C. Ryukyu  
11:00 FC Tokyo U23  -  Blaublitz Akita  
12:00 K. Toyama  -  G.Kitakyushu  
13:00 Cerezo Osaka U23  -  SC Sagamihara  
02.07.2017
09:00 Grulla Morioka  -  Kagoshima United  
09:00 Gainare Tottori  -  Azul Claro Numazu  
11:00 Nagano Parceiro  -  Fujieda MYFC  
12:00 Gamba Osaka U23  -  Tochigi SC  
08.07.2017
09:00 Fukushima United  -  FC Tokyo U23  
12:00 Tochigi SC  -  K. Toyama  
12:00 G.Kitakyushu  -  Grulla Morioka  
12:00 Kagoshima United  -  F.C. Ryukyu  
09.07.2017
09:00 Blaublitz Akita  -  YSCC  
09:00 SC Sagamihara  -  Gainare Tottori  
09:00 Azul Claro Numazu  -  Nagano Parceiro  
11:00 Fujieda MYFC  -  Gamba Osaka U23  
15.07.2017
11:00 Nagano Parceiro  -  Tochigi SC  
12:00 Gainare Tottori  -  FC Tokyo U23  
12:00 Gamba Osaka U23  -  Blaublitz Akita  
13:00 F.C. Ryukyu  -  G.Kitakyushu  
16.07.2017
09:00 Fukushima United  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 SC Sagamihara  -  Kagoshima United  
09:00 Azul Claro Numazu  -  Grulla Morioka  
11:00 YSCC  -  Fujieda MYFC  
22.07.2017
11:00 Fujieda MYFC  -  Fukushima United  
11:00 FC Tokyo U23  -  G.Kitakyushu  
12:00 Tochigi SC  -  SC Sagamihara  
12:00 Gamba Osaka U23  -  K. Toyama  
23.07.2017
09:00 Grulla Morioka  -  Gainare Tottori  
09:00 Blaublitz Akita  -  Azul Claro Numazu  
11:00 Nagano Parceiro  -  F.C. Ryukyu  
13:00 Cerezo Osaka U23  -  Kagoshima United  
19.08.2017
09:00 Grulla Morioka  -  Gamba Osaka U23  
09:00 YSCC  -  Tochigi SC  
09:00 SC Sagamihara  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 K. Toyama  -  FC Tokyo U23  
09:00 Azul Claro Numazu  -  Gainare Tottori  
09:00 G.Kitakyushu  -  Fujieda MYFC  
09:00 Kagoshima United  -  Nagano Parceiro  
09:00 F.C. Ryukyu  -  Fukushima United  
26.08.2017
09:00 Blaublitz Akita  -  Gamba Osaka U23  
09:00 Fukushima United  -  Azul Claro Numazu  
09:00 Tochigi SC  -  Grulla Morioka  
09:00 Gainare Tottori  -  SC Sagamihara  
09:00 G.Kitakyushu  -  F.C. Ryukyu  
09:00 Kagoshima United  -  K. Toyama  
09:00 FC Tokyo U23  -  YSCC  
09:00 Cerezo Osaka U23  -  Nagano Parceiro  
02.09.2017
09:00 Grulla Morioka  -  G.Kitakyushu  
09:00 Blaublitz Akita  -  Tochigi SC  
09:00 YSCC  -  K. Toyama  
09:00 SC Sagamihara  -  Fukushima United  
09:00 Nagano Parceiro  -  Gainare Tottori  
09:00 Fujieda MYFC  -  Kagoshima United  
09:00 Azul Claro Numazu  -  FC Tokyo U23  
09:00 Gamba Osaka U23  -  F.C. Ryukyu  
09.09.2017
09:00 Grulla Morioka  -  Blaublitz Akita  
09:00 Nagano Parceiro  -  SC Sagamihara  
09:00 K. Toyama  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 Gainare Tottori  -  YSCC  
09:00 G.Kitakyushu  -  Fukushima United  
09:00 Kagoshima United  -  Tochigi SC  
09:00 F.C. Ryukyu  -  Fujieda MYFC  
09:00 Gamba Osaka U23  -  Azul Claro Numazu  
16.09.2017
09:00 Fukushima United  -  Gainare Tottori  
09:00 Tochigi SC  -  Gamba Osaka U23  
09:00 YSCC  -  Blaublitz Akita  
09:00 Fujieda MYFC  -  Grulla Morioka  
09:00 Azul Claro Numazu  -  K. Toyama  
09:00 F.C. Ryukyu  -  Kagoshima United  
09:00 FC Tokyo U23  -  Nagano Parceiro  
09:00 Cerezo Osaka U23  -  G.Kitakyushu  
23.09.2017
09:00 Grulla Morioka  -  Azul Claro Numazu  
09:00 Blaublitz Akita  -  F.C. Ryukyu  
09:00 Tochigi SC  -  FC Tokyo U23  
09:00 SC Sagamihara  -  YSCC  
09:00 Nagano Parceiro  -  Gamba Osaka U23  
09:00 Gainare Tottori  -  Fujieda MYFC  
09:00 G.Kitakyushu  -  K. Toyama  
09:00 Cerezo Osaka U23  -  Fukushima United  
30.09.2017
09:00 Fukushima United  -  Nagano Parceiro  
09:00 K. Toyama  -  Tochigi SC  
09:00 Azul Claro Numazu  -  YSCC  
09:00 G.Kitakyushu  -  SC Sagamihara  
09:00 Kagoshima United  -  Blaublitz Akita  
09:00 F.C. Ryukyu  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 Gamba Osaka U23  -  Fujieda MYFC  
09:00 FC Tokyo U23  -  Grulla Morioka  
07.10.2017
09:00 Blaublitz Akita  -  FC Tokyo U23  
09:00 Fukushima United  -  K. Toyama  
09:00 YSCC  -  G.Kitakyushu  
09:00 SC Sagamihara  -  F.C. Ryukyu  
09:00 Nagano Parceiro  -  Grulla Morioka  
09:00 Fujieda MYFC  -  Azul Claro Numazu  
09:00 Gainare Tottori  -  Kagoshima United  
09:00 Cerezo Osaka U23  -  Gamba Osaka U23  
14.10.2017
09:00 Grulla Morioka  -  F.C. Ryukyu  
09:00 Tochigi SC  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 YSCC  -  Nagano Parceiro  
09:00 SC Sagamihara  -  Blaublitz Akita  
09:00 K. Toyama  -  Fujieda MYFC  
09:00 G.Kitakyushu  -  Kagoshima United  
09:00 Gamba Osaka U23  -  Fukushima United  
09:00 FC Tokyo U23  -  Gainare Tottori  
21.10.2017
09:00 Blaublitz Akita  -  G.Kitakyushu  
09:00 Fukushima United  -  Tochigi SC  
09:00 K. Toyama  -  Grulla Morioka  
09:00 Fujieda MYFC  -  SC Sagamihara  
09:00 Gainare Tottori  -  Gamba Osaka U23  
09:00 Kagoshima United  -  Azul Claro Numazu  
09:00 F.C. Ryukyu  -  FC Tokyo U23  
09:00 Cerezo Osaka U23  -  YSCC  
28.10.2017
09:00 Tochigi SC  -  Fujieda MYFC  
09:00 YSCC  -  Kagoshima United  
09:00 SC Sagamihara  -  K. Toyama  
09:00 Nagano Parceiro  -  Blaublitz Akita  
09:00 Azul Claro Numazu  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 Gainare Tottori  -  F.C. Ryukyu  
09:00 FC Tokyo U23  -  Fukushima United  
09:00 Gamba Osaka U23  -  G.Kitakyushu  
05.11.2017
09:00 K. Toyama  -  Blaublitz Akita  
09:00 Fujieda MYFC  -  Nagano Parceiro  
09:00 Azul Claro Numazu  -  SC Sagamihara  
09:00 G.Kitakyushu  -  Tochigi SC  
09:00 Kagoshima United  -  Grulla Morioka  
09:00 F.C. Ryukyu  -  YSCC  
09:00 Gamba Osaka U23  -  FC Tokyo U23  
09:00 Cerezo Osaka U23  -  Gainare Tottori  
11.11.2017
09:00 Grulla Morioka  -  SC Sagamihara  
09:00 Blaublitz Akita  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 Fukushima United  -  Kagoshima United  
09:00 YSCC  -  Gamba Osaka U23  
09:00 Nagano Parceiro  -  Azul Claro Numazu  
09:00 Gainare Tottori  -  G.Kitakyushu  
09:00 F.C. Ryukyu  -  Tochigi SC  
09:00 FC Tokyo U23  -  Fujieda MYFC  
19.11.2017
09:00 Blaublitz Akita  -  Fukushima United  
09:00 Tochigi SC  -  Gainare Tottori  
09:00 YSCC  -  Grulla Morioka  
09:00 SC Sagamihara  -  FC Tokyo U23  
09:00 K. Toyama  -  Nagano Parceiro  
09:00 Azul Claro Numazu  -  F.C. Ryukyu  
09:00 Gamba Osaka U23  -  Kagoshima United  
09:00 Cerezo Osaka U23  -  Fujieda MYFC  
26.11.2017
09:00 Grulla Morioka  -  Cerezo Osaka U23  
09:00 Fukushima United  -  YSCC  
09:00 Tochigi SC  -  Nagano Parceiro  
09:00 SC Sagamihara  -  Gamba Osaka U23  
09:00 K. Toyama  -  Gainare Tottori  
09:00 Fujieda MYFC  -  Blaublitz Akita  
09:00 G.Kitakyushu  -  Azul Claro Numazu  
09:00 Kagoshima United  -  FC Tokyo U23  
03.12.2017
09:00 Fukushima United  -  Grulla Morioka  
09:00 Nagano Parceiro  -  G.Kitakyushu  
09:00 Fujieda MYFC  -  YSCC  
09:00 Azul Claro Numazu  -  Tochigi SC  
09:00 Gainare Tottori  -  Blaublitz Akita  
09:00 Kagoshima United  -  SC Sagamihara  
09:00 F.C. Ryukyu  -  K. Toyama  
09:00 FC Tokyo U23  -  Cerezo Osaka U23  
Japan 3
11.03.2017
13:00 YSCC  -  Fukushima United  
13:00 Kagoshima United  -  Fujieda MYFC  
12.03.2017
13:00 Tochigi SC  -  F.C. Ryukyu  
13:00 SC Sagamihara  -  Nagano Parceiro  
13:00 G.Kitakyushu  -  Blaublitz Akita  
13:00 FC Tokyo U23  -  K. Toyama  
13:00 Gamba Osaka U23  -  Gainare Tottori  
13:00 Cerezo Osaka U23  -  Grulla Morioka  
18.03.2017
13:00 K. Toyama  -  Kagoshima United  
13:00 Fujieda MYFC  -  FC Tokyo U23  
13:00 Azul Claro Numazu  -  Fukushima United  
13:00 F.C. Ryukyu  -  Grulla Morioka  
19.03.2017
13:00 Nagano Parceiro  -  YSCC  
13:00 Gainare Tottori  -  Tochigi SC  
26.03.2017
13:00 Grulla Morioka  -  K. Toyama  
13:00 Fukushima United  -  F.C. Ryukyu  
02.04.2017
13:00 Blaublitz Akita  -  Grulla Morioka  
Japan 4
05.03.2017
06:00 Honda F.C.  -  Rein Meer Aomori  
06:00 Ryutsu Keizai University  -  Imabari FC  
06:00 Honda Lock  -  Veertien Kuwana  
06:00 FC Osaka  -  Nara Club  
06:00 MIO Biwako Kusatsu  -  FC Maruyasu Okazaki  
06:00 Verspah Oita  -  Urayasu SC  
06:00 Hitachi Tochigi Uva  -  Sony Sendai  
11.03.2017
06:00 Nara Club  -  Ryutsu Keizai University  
06:00 FC Maruyasu Okazaki  -  Honda Lock  
12.03.2017
06:00 Verspah Oita  -  Rein Meer Aomori  
06:00 Hitachi Tochigi Uva  -  Vanraure Hachinohe  
06:00 Imabari FC  -  Honda F.C.  
06:00 Veertien Kuwana  -  Sony Sendai  
06:00 Urayasu SC  -  MIO Biwako Kusatsu  
19.03.2017
06:00 Vanraure Hachinohe  -  Veertien Kuwana  
16.04.2017
07:00 Sony Sendai  -  Honda Lock  
07:00 Rein Meer Aomori  -  Nara Club  
Japan Cup 1
15.03.2017
12:00 Kashiwa Reysol  -  Shimizu S-Pulse  
12:00 FC Tokyo  -  Vegalta Sendai  
12:00 Jubilo Iwata  -  C.Sapporo  
12:00 Gamba Osaka  -  Omiya Ardija  
12.04.2017
13:00 Vegalta Sendai  -  Jubilo Iwata  
13:00 Omiya Ardija  -  Kashiwa Reysol  
13:00 FC Tokyo  -  Gamba Osaka  
13:00 Shimizu S-Pulse  -  C.Sapporo  
26.04.2017
13:00 C.Sapporo  -  Omiya Ardija  
13:00 Vegalta Sendai  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Jubilo Iwata  -  FC Tokyo  
13:00 Gamba Osaka  -  Kashiwa Reysol  
03.05.2017
09:00 Shimizu S-Pulse  -  Gamba Osaka  
09:00 Omiya Ardija  -  Vegalta Sendai  
09:00 Kashiwa Reysol  -  Jubilo Iwata  
09:00 FC Tokyo  -  C.Sapporo  
10.05.2017
13:00 Vegalta Sendai  -  Kashiwa Reysol  
13:00 FC Tokyo  -  Omiya Ardija  
13:00 Shimizu S-Pulse  -  Jubilo Iwata  
13:00 Gamba Osaka  -  C.Sapporo  
24.05.2017
13:00 Omiya Ardija  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Jubilo Iwata  -  Gamba Osaka  
13:00 C.Sapporo  -  Vegalta Sendai  
13:00 Kashiwa Reysol  -  FC Tokyo  
31.05.2017
13:00 C.Sapporo  -  Kashiwa Reysol  
13:00 Shimizu S-Pulse  -  FC Tokyo  
13:00 Jubilo Iwata  -  Omiya Ardija  
13:00 Gamba Osaka  -  Vegalta Sendai  
Japan Cup 1
15.03.2017
12:00 Cerezo Osaka  -  Y.F.Marinos  
12:00 S.Hiroshima  -  Ventforet Kofu  
12:00 Sagan Tosu  -  A. Niigata  
12.04.2017
13:00 Ventforet Kofu  -  Cerezo Osaka  
13:00 A. Niigata  -  S.Hiroshima  
13:30 Y.F.Marinos  -  Vissel Kobe  
26.04.2017
13:00 Vissel Kobe  -  S.Hiroshima  
13:00 Sagan Tosu  -  Cerezo Osaka  
13:30 Y.F.Marinos  -  A. Niigata  
03.05.2017
08:00 Ventforet Kofu  -  Y.F.Marinos  
08:00 S.Hiroshima  -  Cerezo Osaka  
10:00 Vissel Kobe  -  Sagan Tosu  
10.05.2017
13:00 S.Hiroshima  -  Sagan Tosu  
13:00 Vissel Kobe  -  Ventforet Kofu  
13:00 Cerezo Osaka  -  A. Niigata  
24.05.2017
13:00 Cerezo Osaka  -  Vissel Kobe  
13:00 A. Niigata  -  Ventforet Kofu  
13:00 Sagan Tosu  -  Y.F.Marinos  
31.05.2017
13:00 Y.F.Marinos  -  S.Hiroshima  
13:00 Ventforet Kofu  -  Sagan Tosu  
13:00 A. Niigata  -  Vissel Kobe  
Japonya - 1. Lig
25.02.2017
06:30 Y.F.Marinos  -  Urawa R.D.  
08:00 Shimizu S-Pulse  -  Vissel Kobe  
08:00 Vegalta Sendai  -  C.Sapporo  
08:00 Kashima Ant.  -  FC Tokyo  
08:00 S.Hiroshima  -  A. Niigata  
08:00 Sagan Tosu  -  Kashiwa Reysol  
09:00 Cerezo Osaka  -  Jubilo Iwata  
10:00 Omiya Ardija  -  Kawasaki F.  
26.02.2017
11:00 Gamba Osaka  -  Ventforet Kofu  
04.03.2017
07:00 S.Hiroshima  -  Shimizu S-Pulse  
12:00 Y.F.Marinos  -  C.Sapporo  
13:00 Urawa R.D.  -  Cerezo Osaka  
13:00 FC Tokyo  -  Omiya Ardija  
13:00 Ventforet Kofu  -  Kashima Ant.  
13:00 Jubilo Iwata  -  Vegalta Sendai  
13:00 Vissel Kobe  -  A. Niigata  
05.03.2017
13:00 Kashiwa Reysol  -  Gamba Osaka  
13:00 Kawasaki F.  -  Sagan Tosu  
10.03.2017
12:00 Kashima Ant.  -  Y.F.Marinos  
12:00 Kawasaki F.  -  Kashiwa Reysol  
12:30 Urawa R.D.  -  Ventforet Kofu  
11.03.2017
08:00 Omiya Ardija  -  Jubilo Iwata  
08:00 Sagan Tosu  -  S.Hiroshima  
09:00 Vegalta Sendai  -  Vissel Kobe  
12:00 Gamba Osaka  -  FC Tokyo  
13:00 C.Sapporo  -  Cerezo Osaka  
13:00 A. Niigata  -  Shimizu S-Pulse  
18.03.2017
07:00 C.Sapporo  -  S.Hiroshima  
07:00 Y.F.Marinos  -  A. Niigata  
07:00 Ventforet Kofu  -  Omiya Ardija  
07:00 Shimizu S-Pulse  -  Kashima Ant.  
08:00 Kashiwa Reysol  -  Vegalta Sendai  
08:00 Cerezo Osaka  -  Sagan Tosu  
09:00 Vissel Kobe  -  Jubilo Iwata  
12:00 FC Tokyo  -  Kawasaki F.  
19.03.2017
10:00 Gamba Osaka  -  Urawa R.D.  
01.04.2017
08:00 Vegalta Sendai  -  Kawasaki F.  
08:00 A. Niigata  -  Gamba Osaka  
08:00 S.Hiroshima  -  Kashiwa Reysol  
09:00 Jubilo Iwata  -  Shimizu S-Pulse  
09:00 Cerezo Osaka  -  Y.F.Marinos  
10:00 FC Tokyo  -  Sagan Tosu  
10:00 Vissel Kobe  -  Urawa R.D.  
13:00 Omiya Ardija  -  Kashima Ant.  
02.04.2017
11:00 Ventforet Kofu  -  C.Sapporo  
07.04.2017
13:00 Gamba Osaka  -  S.Hiroshima  
13:30 Urawa R.D.  -  Vegalta Sendai  
08.04.2017
08:00 Kawasaki F.  -  Ventforet Kofu  
09:00 Kashima Ant.  -  Cerezo Osaka  
09:00 Omiya Ardija  -  Vissel Kobe  
09:00 Kashiwa Reysol  -  Shimizu S-Pulse  
09:00 Sagan Tosu  -  A. Niigata  
13:00 C.Sapporo  -  FC Tokyo  
13:00 Y.F.Marinos  -  Jubilo Iwata  
16.04.2017
07:00 C.Sapporo  -  Kawasaki F.  
07:00 Ventforet Kofu  -  A. Niigata  
07:00 Shimizu S-Pulse  -  Omiya Ardija  
08:00 FC Tokyo  -  Urawa R.D.  
08:00 Cerezo Osaka  -  Gamba Osaka  
09:00 Jubilo Iwata  -  Sagan Tosu  
10:00 Vissel Kobe  -  Kashiwa Reysol  
11:00 S.Hiroshima  -  Y.F.Marinos  
13:00 Vegalta Sendai  -  Kashima Ant.  
21.04.2017
13:00 Kawasaki F.  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Gamba Osaka  -  Omiya Ardija  
22.04.2017
08:00 Urawa R.D.  -  C.Sapporo  
08:00 Ventforet Kofu  -  Cerezo Osaka  
08:00 S.Hiroshima  -  Vegalta Sendai  
09:00 Kashima Ant.  -  Jubilo Iwata  
09:00 Kashiwa Reysol  -  Y.F.Marinos  
10:00 A. Niigata  -  FC Tokyo  
13:00 Sagan Tosu  -  Vissel Kobe  
30.04.2017
07:00 Shimizu S-Pulse  -  Vegalta Sendai  
08:00 A. Niigata  -  Kashiwa Reysol  
09:00 Omiya Ardija  -  Urawa R.D.  
09:00 FC Tokyo  -  S.Hiroshima  
09:00 Jubilo Iwata  -  C.Sapporo  
10:00 Kashima Ant.  -  Sagan Tosu  
10:00 Vissel Kobe  -  Ventforet Kofu  
11:00 Y.F.Marinos  -  Gamba Osaka  
13:00 Cerezo Osaka  -  Kawasaki F.  
04.05.2017
08:00 Urawa R.D.  -  Kashima Ant.  
05.05.2017
08:00 Gamba Osaka  -  Shimizu S-Pulse  
09:00 Kawasaki F.  -  A. Niigata  
06.05.2017
07:00 C.Sapporo  -  Omiya Ardija  
08:00 Kashiwa Reysol  -  Cerezo Osaka  
13:00 S.Hiroshima  -  Vissel Kobe  
07.05.2017
08:00 Vegalta Sendai  -  FC Tokyo  
08:00 Ventforet Kofu  -  Jubilo Iwata  
11:00 Sagan Tosu  -  Y.F.Marinos  
14.05.2017
07:00 Shimizu S-Pulse  -  Sagan Tosu  
08:00 Kashima Ant.  -  Vissel Kobe  
08:00 Y.F.Marinos  -  Ventforet Kofu  
08:00 A. Niigata  -  Urawa R.D.  
09:00 FC Tokyo  -  Kashiwa Reysol  
09:00 Jubilo Iwata  -  Kawasaki F.  
09:00 Cerezo Osaka  -  S.Hiroshima  
11:00 Omiya Ardija  -  Vegalta Sendai  
13:00 C.Sapporo  -  Gamba Osaka  
19.05.2017
13:00 Kashima Ant.  -  Kawasaki F.  
20.05.2017
08:00 Urawa R.D.  -  Shimizu S-Pulse  
08:00 Y.F.Marinos  -  Vegalta Sendai  
08:00 Ventforet Kofu  -  S.Hiroshima  
08:00 A. Niigata  -  C.Sapporo  
08:00 Jubilo Iwata  -  Kashiwa Reysol  
10:00 Omiya Ardija  -  Cerezo Osaka  
13:00 Gamba Osaka  -  Sagan Tosu  
13:00 Vissel Kobe  -  FC Tokyo  
27.05.2017
08:00 Shimizu S-Pulse  -  Y.F.Marinos  
08:00 S.Hiroshima  -  Jubilo Iwata  
09:00 Kashiwa Reysol  -  Omiya Ardija  
13:00 Kawasaki F.  -  Urawa R.D.  
13:00 Gamba Osaka  -  Kashima Ant.  
13:00 Sagan Tosu  -  C.Sapporo  
28.05.2017
07:00 Vegalta Sendai  -  A. Niigata  
10:00 FC Tokyo  -  Ventforet Kofu  
11:00 Vissel Kobe  -  Cerezo Osaka  
04.06.2017
07:00 C.Sapporo  -  Vissel Kobe  
07:00 Shimizu S-Pulse  -  FC Tokyo  
08:00 S.Hiroshima  -  Kashima Ant.  
09:00 Vegalta Sendai  -  Ventforet Kofu  
09:00 Jubilo Iwata  -  Gamba Osaka  
09:00 Cerezo Osaka  -  A. Niigata  
10:00 Omiya Ardija  -  Sagan Tosu  
11:00 Y.F.Marinos  -  Kawasaki F.  
13:00 Kashiwa Reysol  -  Urawa R.D.  
17.06.2017
12:30 Kashima Ant.  -  C.Sapporo  
13:00 Kawasaki F.  -  S.Hiroshima  
13:00 Ventforet Kofu  -  Kashiwa Reysol  
13:00 A. Niigata  -  Omiya Ardija  
13:00 Cerezo Osaka  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Vissel Kobe  -  Gamba Osaka  
13:00 Sagan Tosu  -  Vegalta Sendai  
18.06.2017
12:00 FC Tokyo  -  Y.F.Marinos  
12:30 Urawa R.D.  -  Jubilo Iwata  
25.06.2017
12:00 Vegalta Sendai  -  Cerezo Osaka  
12:00 Y.F.Marinos  -  Vissel Kobe  
12:00 Shimizu S-Pulse  -  Ventforet Kofu  
12:00 Jubilo Iwata  -  FC Tokyo  
12:30 Kashima Ant.  -  A. Niigata  
12:30 S.Hiroshima  -  Omiya Ardija  
13:00 Kashiwa Reysol  -  C.Sapporo  
13:00 Gamba Osaka  -  Kawasaki F.  
13:00 Sagan Tosu  -  Urawa R.D.  
01.07.2017
08:00 C.Sapporo  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Vegalta Sendai  -  Gamba Osaka  
13:00 Urawa R.D.  -  S.Hiroshima  
13:00 Omiya Ardija  -  Y.F.Marinos  
13:00 Kawasaki F.  -  Vissel Kobe  
13:00 A. Niigata  -  Jubilo Iwata  
02.07.2017
12:00 Ventforet Kofu  -  Sagan Tosu  
12:30 Kashiwa Reysol  -  Kashima Ant.  
13:00 Cerezo Osaka  -  FC Tokyo  
08.07.2017
12:00 Shimizu S-Pulse  -  Gamba Osaka  
13:00 Omiya Ardija  -  C.Sapporo  
13:00 FC Tokyo  -  Kashima Ant.  
13:00 Y.F.Marinos  -  S.Hiroshima  
13:00 Jubilo Iwata  -  Ventforet Kofu  
13:00 Cerezo Osaka  -  Kashiwa Reysol  
13:00 Vissel Kobe  -  Vegalta Sendai  
13:00 Sagan Tosu  -  Kawasaki F.  
09.07.2017
12:30 Urawa R.D.  -  A. Niigata  
22.07.2017
13:00 Cerezo Osaka  -  Urawa R.D.  
29.07.2017
08:00 C.Sapporo  -  Urawa R.D.  
12:30 Kashima Ant.  -  Ventforet Kofu  
13:00 Kawasaki F.  -  Jubilo Iwata  
13:00 Y.F.Marinos  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Gamba Osaka  -  Cerezo Osaka  
13:00 Vissel Kobe  -  Omiya Ardija  
30.07.2017
12:30 Vegalta Sendai  -  Kashiwa Reysol  
12:30 S.Hiroshima  -  Sagan Tosu  
13:00 FC Tokyo  -  A. Niigata  
05.08.2017
12:00 Ventforet Kofu  -  Gamba Osaka  
12:30 Kashima Ant.  -  Vegalta Sendai  
13:00 Urawa R.D.  -  Omiya Ardija  
13:00 Kashiwa Reysol  -  Vissel Kobe  
13:00 Kawasaki F.  -  FC Tokyo  
13:00 A. Niigata  -  Y.F.Marinos  
13:00 Jubilo Iwata  -  S.Hiroshima  
13:00 Cerezo Osaka  -  C.Sapporo  
13:00 Sagan Tosu  -  Shimizu S-Pulse  
09.08.2017
13:00 C.Sapporo  -  Y.F.Marinos  
13:00 Vegalta Sendai  -  Jubilo Iwata  
13:00 Omiya Ardija  -  FC Tokyo  
13:00 Kashiwa Reysol  -  Sagan Tosu  
13:00 Ventforet Kofu  -  Urawa R.D.  
13:00 A. Niigata  -  Kawasaki F.  
13:00 Shimizu S-Pulse  -  Cerezo Osaka  
13:00 Vissel Kobe  -  Kashima Ant.  
13:00 S.Hiroshima  -  Gamba Osaka  
13.08.2017
07:00 C.Sapporo  -  Ventforet Kofu  
12:00 Shimizu S-Pulse  -  Kashiwa Reysol  
12:30 Gamba Osaka  -  Jubilo Iwata  
13:00 Vegalta Sendai  -  S.Hiroshima  
13:00 Omiya Ardija  -  A. Niigata  
13:00 FC Tokyo  -  Vissel Kobe  
13:00 Kawasaki F.  -  Kashima Ant.  
13:00 Y.F.Marinos  -  Sagan Tosu  
20.08.2017
13:00 Kashima Ant.  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Urawa R.D.  -  FC Tokyo  
13:00 Kawasaki F.  -  C.Sapporo  
13:00 A. Niigata  -  Vegalta Sendai  
13:00 Jubilo Iwata  -  Cerezo Osaka  
13:00 Gamba Osaka  -  Kashiwa Reysol  
13:00 Vissel Kobe  -  Y.F.Marinos  
13:00 S.Hiroshima  -  Ventforet Kofu  
13:00 Sagan Tosu  -  Omiya Ardija  
26.08.2017
09:00 C.Sapporo  -  Vegalta Sendai  
09:00 Omiya Ardija  -  S.Hiroshima  
09:00 Kashiwa Reysol  -  A. Niigata  
09:00 Y.F.Marinos  -  FC Tokyo  
09:00 Ventforet Kofu  -  Kawasaki F.  
09:00 Shimizu S-Pulse  -  Urawa R.D.  
09:00 Jubilo Iwata  -  Vissel Kobe  
09:00 Cerezo Osaka  -  Kashima Ant.  
09:00 Sagan Tosu  -  Gamba Osaka  
02.09.2017
13:00 C.Sapporo  -  Jubilo Iwata  
13:00 Vegalta Sendai  -  Sagan Tosu  
13:00 Kashima Ant.  -  Omiya Ardija  
13:00 Urawa R.D.  -  Kashiwa Reysol  
13:00 FC Tokyo  -  Cerezo Osaka  
13:00 Kawasaki F.  -  Y.F.Marinos  
13:00 Ventforet Kofu  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 A. Niigata  -  S.Hiroshima  
13:00 Gamba Osaka  -  Vissel Kobe  
09.09.2017
13:00 Omiya Ardija  -  Gamba Osaka  
13:00 FC Tokyo  -  Vegalta Sendai  
13:00 Y.F.Marinos  -  Kashiwa Reysol  
13:00 A. Niigata  -  Kashima Ant.  
13:00 Shimizu S-Pulse  -  Kawasaki F.  
13:00 Jubilo Iwata  -  Urawa R.D.  
13:00 Vissel Kobe  -  C.Sapporo  
13:00 S.Hiroshima  -  Cerezo Osaka  
13:00 Sagan Tosu  -  Ventforet Kofu  
23.09.2017
09:00 C.Sapporo  -  A. Niigata  
09:00 Kashima Ant.  -  Gamba Osaka  
09:00 Urawa R.D.  -  Sagan Tosu  
09:00 Kashiwa Reysol  -  FC Tokyo  
09:00 Ventforet Kofu  -  Y.F.Marinos  
09:00 Shimizu S-Pulse  -  S.Hiroshima  
09:00 Jubilo Iwata  -  Omiya Ardija  
09:00 Cerezo Osaka  -  Vegalta Sendai  
09:00 Vissel Kobe  -  Kawasaki F.  
30.09.2017
13:00 Vegalta Sendai  -  Urawa R.D.  
13:00 Omiya Ardija  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Kashiwa Reysol  -  Ventforet Kofu  
13:00 FC Tokyo  -  Jubilo Iwata  
13:00 Kawasaki F.  -  Cerezo Osaka  
13:00 A. Niigata  -  Vissel Kobe  
13:00 Gamba Osaka  -  Y.F.Marinos  
13:00 S.Hiroshima  -  C.Sapporo  
13:00 Sagan Tosu  -  Kashima Ant.  
07.10.2017
13:00 C.Sapporo  -  Kashiwa Reysol  
13:00 Kashima Ant.  -  S.Hiroshima  
13:00 Urawa R.D.  -  Vissel Kobe  
13:00 Kawasaki F.  -  Vegalta Sendai  
13:00 Y.F.Marinos  -  Omiya Ardija  
13:00 Ventforet Kofu  -  FC Tokyo  
13:00 Shimizu S-Pulse  -  Jubilo Iwata  
13:00 Gamba Osaka  -  A. Niigata  
13:00 Sagan Tosu  -  Cerezo Osaka  
14.10.2017
13:00 Vegalta Sendai  -  Shimizu S-Pulse  
13:00 Urawa R.D.  -  Gamba Osaka  
13:00 Omiya Ardija  -  Kashiwa Reysol  
13:00 FC Tokyo  -  C.Sapporo  
13:00 Y.F.Marinos  -  Kashima Ant.  
13:00 Jubilo Iwata  -  A. Niigata  
13:00 Cerezo Osaka  -  Ventforet Kofu  
13:00 Vissel Kobe  -  Sagan Tosu  
13:00 S.Hiroshima  -  Kawasaki F.  
29.10.2017
09:00 C.Sapporo  -  Kashima Ant.  
09:00 Kashiwa Reysol  -  Kawasaki F.  
09:00 FC Tokyo  -  Shimizu S-Pulse  
09:00 Ventforet Kofu  -  Vissel Kobe  
09:00 A. Niigata  -  Sagan Tosu  
09:00 Jubilo Iwata  -  Y.F.Marinos  
09:00 Gamba Osaka  -  Vegalta Sendai  
09:00 Cerezo Osaka  -  Omiya Ardija  
09:00 S.Hiroshima  -  Urawa R.D.  
18.11.2017
09:00 Vegalta Sendai  -  Omiya Ardija  
09:00 Kashima Ant.  -  Urawa R.D.  
09:00 Kashiwa Reysol  -  Jubilo Iwata  
09:00 Kawasaki F.  -  Gamba Osaka  
09:00 Y.F.Marinos  -  Cerezo Osaka  
09:00 A. Niigata  -  Ventforet Kofu  
09:00 Shimizu S-Pulse  -  C.Sapporo  
09:00 Vissel Kobe  -  S.Hiroshima  
09:00 Sagan Tosu  -  FC Tokyo  
26.11.2017
09:00 Vegalta Sendai  -  Y.F.Marinos  
09:00 Kashima Ant.  -  Kashiwa Reysol  
09:00 Urawa R.D.  -  Kawasaki F.  
09:00 Omiya Ardija  -  Ventforet Kofu  
09:00 Shimizu S-Pulse  -  A. Niigata  
09:00 Gamba Osaka  -  C.Sapporo  
09:00 Cerezo Osaka  -  Vissel Kobe  
09:00 S.Hiroshima  -  FC Tokyo  
09:00 Sagan Tosu  -  Jubilo Iwata  
02.12.2017
09:00 C.Sapporo  -  Sagan Tosu  
09:00 Urawa R.D.  -  Y.F.Marinos  
09:00 Kashiwa Reysol  -  S.Hiroshima  
09:00 FC Tokyo  -  Gamba Osaka  
09:00 Kawasaki F.  -  Omiya Ardija  
09:00 Ventforet Kofu  -  Vegalta Sendai  
09:00 A. Niigata  -  Cerezo Osaka  
09:00 Jubilo Iwata  -  Kashima Ant.  
09:00 Vissel Kobe  -  Shimizu S-Pulse  
Japonya - 2. Lig
26.02.2017
07:00 Avispa Fukuoka  -  Oita Trinita  
07:00 V-Varen Nagasaki  -  Thespa Kusatsu  
07:00 Roasso Kumamoto  -  Kamatamare Sanuki  
08:00 Grampus Eight  -  Okayama FC  
08:00 Mito Hollyhock  -  S.Bellmare  
08:00 Machida Zelvia  -  JEF Utd. Chiba  
08:00 Yokohama FC  -  Matsumoto Yamaga  
08:00 FC Gifu  -  Renofa Yamaguchi  
08:00 Kyoto Sanga FC  -  Yamagata  
08:00 Tokushima Vortis  -  Tokyo V. 1969  
09:00 Ehime FC  -  Zweigen Kanazawa  
04.03.2017
07:00 Mito Hollyhock  -  Zweigen Kanazawa  
07:00 Grampus Eight  -  FC Gifu  
08:00 Kyoto Sanga FC  -  Tokushima Vortis  
13:00 JEF Utd. Chiba  -  Yamagata  
13:00 S.Bellmare  -  Thespa Kusatsu  
05.03.2017
06:00 V-Varen Nagasaki  -  Yokohama FC  
08:00 Ehime FC  -  Matsumoto Yamaga  
13:00 Tokyo V. 1969  -  Oita Trinita  
13:00 Okayama FC  -  Roasso Kumamoto  
13:00 Renofa Yamaguchi  -  Avispa Fukuoka  
13:00 Kamatamare Sanuki  -  Machida Zelvia  
11.03.2017
07:00 JEF Utd. Chiba  -  Grampus Eight  
08:00 Tokyo V. 1969  -  Mito Hollyhock  
12.03.2017
06:00 Roasso Kumamoto  -  Yamagata  
07:00 Machida Zelvia  -  Okayama FC  
07:00 FC Gifu  -  Matsumoto Yamaga  
07:00 Kamatamare Sanuki  -  Ehime FC  
07:00 Tokushima Vortis  -  V-Varen Nagasaki  
07:00 Avispa Fukuoka  -  Kyoto Sanga FC  
08:00 Yokohama FC  -  Thespa Kusatsu  
13:00 Zweigen Kanazawa  -  S.Bellmare  
13:00 Oita Trinita  -  Renofa Yamaguchi  
18.03.2017
07:00 Grampus Eight  -  Mito Hollyhock  
07:00 Oita Trinita  -  Tokushima Vortis  
12:00 V-Varen Nagasaki  -  Zweigen Kanazawa  
19.03.2017
06:00 Okayama FC  -  Kyoto Sanga FC  
07:00 FC Gifu  -  Yokohama FC  
07:00 Renofa Yamaguchi  -  Tokyo V. 1969  
07:00 Avispa Fukuoka  -  Roasso Kumamoto  
08:00 Ehime FC  -  S.Bellmare  
13:00 Yamagata  -  Kamatamare Sanuki  
13:00 Thespa Kusatsu  -  Machida Zelvia  
13:00 Matsumoto Yamaga  -  JEF Utd. Chiba  
25.03.2017
07:00 Mito Hollyhock  -  Ehime FC  
08:00 Tokyo V. 1969  -  FC Gifu  
08:00 Kyoto Sanga FC  -  V-Varen Nagasaki  
09:00 S.Bellmare  -  JEF Utd. Chiba  
10:00 Yokohama FC  -  Tokushima Vortis  
26.03.2017
07:00 Zweigen Kanazawa  -  Machida Zelvia  
07:00 Renofa Yamaguchi  -  Kamatamare Sanuki  
07:00 Roasso Kumamoto  -  Oita Trinita  
08:00 Yamagata  -  Avispa Fukuoka  
08:00 Thespa Kusatsu  -  Okayama FC  
08:00 Matsumoto Yamaga  -  Grampus Eight  
01.04.2017
07:00 Mito Hollyhock  -  Renofa Yamaguchi  
08:00 JEF Utd. Chiba  -  Kyoto Sanga FC  
08:00 Machida Zelvia  -  FC Gifu  
08:00 Tokushima Vortis  -  Matsumoto Yamaga  
08:00 Oita Trinita  -  Ehime FC  
11:00 Grampus Eight  -  Roasso Kumamoto  
02.04.2017
07:00 Zweigen Kanazawa  -  Thespa Kusatsu  
07:00 V-Varen Nagasaki  -  Yamagata  
08:00 Okayama FC  -  Tokyo V. 1969  
08:00 Kamatamare Sanuki  -  S.Bellmare  
08:00 Avispa Fukuoka  -  Yokohama FC  
08.04.2017
07:00 Renofa Yamaguchi  -  Tokushima Vortis  
08:00 Matsumoto Yamaga  -  V-Varen Nagasaki  
08:00 Grampus Eight  -  Kamatamare Sanuki  
08:00 FC Gifu  -  Mito Hollyhock  
09:00 JEF Utd. Chiba  -  Thespa Kusatsu  
11:00 Yokohama FC  -  Kyoto Sanga FC  
12:00 Avispa Fukuoka  -  Machida Zelvia  
13:00 Okayama FC  -  Zweigen Kanazawa  
09.04.2017
08:00 Tokyo V. 1969  -  S.Bellmare  
09:00 Ehime FC  -  Roasso Kumamoto  
11:00 Yamagata  -  Oita Trinita  
15.04.2017
08:00 Yamagata  -  Tokyo V. 1969  
08:00 Renofa Yamaguchi  -  JEF Utd. Chiba  
08:00 Tokushima Vortis  -  Grampus Eight  
08:00 Oita Trinita  -  Zweigen Kanazawa  
09:00 Thespa Kusatsu  -  Mito Hollyhock  
09:00 Machida Zelvia  -  Yokohama FC  
09:00 Kyoto Sanga FC  -  Ehime FC  
10:00 S.Bellmare  -  FC Gifu  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  Avispa Fukuoka  
16.04.2017
07:00 Kamatamare Sanuki  -  Okayama FC  
12:00 Roasso Kumamoto  -  Matsumoto Yamaga  
22.04.2017
07:00 Mito Hollyhock  -  Avispa Fukuoka  
08:00 Grampus Eight  -  Renofa Yamaguchi  
09:00 Tokyo V. 1969  -  Thespa Kusatsu  
09:00 Machida Zelvia  -  Tokushima Vortis  
09:00 Kyoto Sanga FC  -  Matsumoto Yamaga  
09:00 Ehime FC  -  V-Varen Nagasaki  
10:00 S.Bellmare  -  Oita Trinita  
12:00 Yokohama FC  -  JEF Utd. Chiba  
23.04.2017
08:00 Okayama FC  -  Yamagata  
08:00 Kamatamare Sanuki  -  FC Gifu  
11:00 Zweigen Kanazawa  -  Roasso Kumamoto  
29.04.2017
07:00 Okayama FC  -  S.Bellmare  
07:00 Renofa Yamaguchi  -  V-Varen Nagasaki  
07:00 Ehime FC  -  Yamagata  
08:00 Mito Hollyhock  -  Machida Zelvia  
08:00 Avispa Fukuoka  -  Tokyo V. 1969  
08:00 Oita Trinita  -  Kyoto Sanga FC  
09:00 JEF Utd. Chiba  -  Tokushima Vortis  
09:00 Roasso Kumamoto  -  Yokohama FC  
12:00 Matsumoto Yamaga  -  Kamatamare Sanuki  
12:00 FC Gifu  -  Zweigen Kanazawa  
13:00 Thespa Kusatsu  -  Grampus Eight  
03.05.2017
07:00 V-Varen Nagasaki  -  Okayama FC  
08:00 Yamagata  -  Mito Hollyhock  
08:00 Kamatamare Sanuki  -  JEF Utd. Chiba  
08:00 Oita Trinita  -  Matsumoto Yamaga  
09:00 Thespa Kusatsu  -  FC Gifu  
09:00 Tokyo V. 1969  -  Zweigen Kanazawa  
09:00 Machida Zelvia  -  Roasso Kumamoto  
09:00 Grampus Eight  -  Kyoto Sanga FC  
10:00 S.Bellmare  -  Renofa Yamaguchi  
10:00 Tokushima Vortis  -  Avispa Fukuoka  
12:00 Yokohama FC  -  Ehime FC  
07.05.2017
07:00 Matsumoto Yamaga  -  Avispa Fukuoka  
07:00 Zweigen Kanazawa  -  JEF Utd. Chiba  
07:00 V-Varen Nagasaki  -  Mito Hollyhock  
08:00 Yamagata  -  Grampus Eight  
08:00 Okayama FC  -  Tokushima Vortis  
10:00 Tokyo V. 1969  -  Yokohama FC  
10:00 Machida Zelvia  -  S.Bellmare  
10:00 FC Gifu  -  Oita Trinita  
10:00 Kyoto Sanga FC  -  Kamatamare Sanuki  
10:00 Ehime FC  -  Renofa Yamaguchi  
10:00 Roasso Kumamoto  -  Thespa Kusatsu  
13.05.2017
07:00 Renofa Yamaguchi  -  Kyoto Sanga FC  
08:00 Mito Hollyhock  -  Yokohama FC  
08:00 Thespa Kusatsu  -  Ehime FC  
08:00 Matsumoto Yamaga  -  Machida Zelvia  
08:00 Kamatamare Sanuki  -  Tokyo V. 1969  
08:00 Avispa Fukuoka  -  Okayama FC  
08:00 Oita Trinita  -  Grampus Eight  
09:00 JEF Utd. Chiba  -  V-Varen Nagasaki  
10:00 Zweigen Kanazawa  -  Yamagata  
10:00 Tokushima Vortis  -  FC Gifu  
10:00 Roasso Kumamoto  -  S.Bellmare  
17.05.2017
13:00 Yamagata  -  Matsumoto Yamaga  
13:00 Thespa Kusatsu  -  Renofa Yamaguchi  
13:00 S.Bellmare  -  Avispa Fukuoka  
13:00 Grampus Eight  -  Machida Zelvia  
13:00 FC Gifu  -  Roasso Kumamoto  
13:00 Kyoto Sanga FC  -  Mito Hollyhock  
13:00 Tokushima Vortis  -  Zweigen Kanazawa  
13:00 Ehime FC  -  Okayama FC  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  Oita Trinita  
13:30 Tokyo V. 1969  -  JEF Utd. Chiba  
13:30 Yokohama FC  -  Kamatamare Sanuki  
21.05.2017
07:00 Matsumoto Yamaga  -  S.Bellmare  
07:00 Zweigen Kanazawa  -  Avispa Fukuoka  
07:00 Okayama FC  -  Yokohama FC  
08:00 Yamagata  -  Renofa Yamaguchi  
08:00 Mito Hollyhock  -  Tokushima Vortis  
08:00 Kamatamare Sanuki  -  Thespa Kusatsu  
09:00 Tokyo V. 1969  -  Kyoto Sanga FC  
10:00 Machida Zelvia  -  Oita Trinita  
10:00 Ehime FC  -  Grampus Eight  
11:00 JEF Utd. Chiba  -  Roasso Kumamoto  
13:00 FC Gifu  -  V-Varen Nagasaki  
27.05.2017
07:00 Renofa Yamaguchi  -  Machida Zelvia  
09:00 JEF Utd. Chiba  -  Ehime FC  
09:00 Kyoto Sanga FC  -  FC Gifu  
10:00 S.Bellmare  -  Yamagata  
10:00 Tokushima Vortis  -  Kamatamare Sanuki  
12:00 Yokohama FC  -  Grampus Eight  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  Tokyo V. 1969  
28.05.2017
07:00 Avispa Fukuoka  -  Thespa Kusatsu  
07:00 Roasso Kumamoto  -  Mito Hollyhock  
08:00 Oita Trinita  -  Okayama FC  
13:00 Zweigen Kanazawa  -  Matsumoto Yamaga  
03.06.2017
07:00 Mito Hollyhock  -  Oita Trinita  
07:00 Avispa Fukuoka  -  Kamatamare Sanuki  
08:00 Grampus Eight  -  Zweigen Kanazawa  
10:00 S.Bellmare  -  V-Varen Nagasaki  
12:00 Yokohama FC  -  Renofa Yamaguchi  
12:00 FC Gifu  -  Yamagata  
13:00 Thespa Kusatsu  -  Tokushima Vortis  
13:00 Okayama FC  -  JEF Utd. Chiba  
04.06.2017
07:00 Matsumoto Yamaga  -  Tokyo V. 1969  
10:00 Machida Zelvia  -  Ehime FC  
05.06.2017
13:00 Roasso Kumamoto  -  Kyoto Sanga FC  
10.06.2017
07:00 JEF Utd. Chiba  -  Avispa Fukuoka  
08:00 Oita Trinita  -  Yokohama FC  
09:00 Tokyo V. 1969  -  Grampus Eight  
10:00 Tokushima Vortis  -  S.Bellmare  
11.06.2017
08:00 Yamagata  -  Thespa Kusatsu  
08:00 Matsumoto Yamaga  -  Mito Hollyhock  
08:00 Kamatamare Sanuki  -  Zweigen Kanazawa  
09:00 Kyoto Sanga FC  -  Machida Zelvia  
12:00 Renofa Yamaguchi  -  Okayama FC  
13:00 Ehime FC  -  FC Gifu  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  Roasso Kumamoto  
17.06.2017
08:00 Avispa Fukuoka  -  Grampus Eight  
12:00 Mito Hollyhock  -  JEF Utd. Chiba  
12:00 Yokohama FC  -  Yamagata  
12:30 Tokyo V. 1969  -  Ehime FC  
13:00 S.Bellmare  -  Kyoto Sanga FC  
13:00 Zweigen Kanazawa  -  Renofa Yamaguchi  
13:00 Okayama FC  -  FC Gifu  
13:00 Tokushima Vortis  -  Roasso Kumamoto  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  Machida Zelvia  
13:00 Oita Trinita  -  Kamatamare Sanuki  
18.06.2017
13:00 Thespa Kusatsu  -  Matsumoto Yamaga  
25.06.2017
12:00 Yamagata  -  Tokushima Vortis  
12:00 Mito Hollyhock  -  Kamatamare Sanuki  
12:00 Machida Zelvia  -  Tokyo V. 1969  
12:00 Yokohama FC  -  S.Bellmare  
12:00 Matsumoto Yamaga  -  Okayama FC  
12:00 FC Gifu  -  JEF Utd. Chiba  
12:00 Kyoto Sanga FC  -  Zweigen Kanazawa  
12:00 Ehime FC  -  Avispa Fukuoka  
12:30 Grampus Eight  -  V-Varen Nagasaki  
13:00 Roasso Kumamoto  -  Renofa Yamaguchi  
13:30 Thespa Kusatsu  -  Oita Trinita  
01.07.2017
12:00 Yamagata  -  Machida Zelvia  
12:00 JEF Utd. Chiba  -  Oita Trinita  
12:00 Kyoto Sanga FC  -  Thespa Kusatsu  
12:00 Renofa Yamaguchi  -  Matsumoto Yamaga  
12:00 Avispa Fukuoka  -  FC Gifu  
13:00 S.Bellmare  -  Grampus Eight  
13:00 Zweigen Kanazawa  -  Yokohama FC  
13:00 Okayama FC  -  Mito Hollyhock  
13:00 Kamatamare Sanuki  -  V-Varen Nagasaki  
13:00 Tokushima Vortis  -  Ehime FC  
13:00 Roasso Kumamoto  -  Tokyo V. 1969  
08.07.2017
12:00 Mito Hollyhock  -  Roasso Kumamoto  
12:00 JEF Utd. Chiba  -  Kamatamare Sanuki  
12:00 Machida Zelvia  -  Thespa Kusatsu  
12:00 Matsumoto Yamaga  -  Yokohama FC  
12:00 Grampus Eight  -  Tokushima Vortis  
12:00 Avispa Fukuoka  -  Zweigen Kanazawa  
13:00 Oita Trinita  -  S.Bellmare  
09.07.2017
12:00 FC Gifu  -  Kyoto Sanga FC  
12:00 Renofa Yamaguchi  -  Yamagata  
12:30 Tokyo V. 1969  -  Okayama FC  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  Ehime FC  
15.07.2017
12:00 Kamatamare Sanuki  -  Renofa Yamaguchi  
12:30 Yokohama FC  -  FC Gifu  
13:00 Zweigen Kanazawa  -  Okayama FC  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  Matsumoto Yamaga  
16.07.2017
12:00 Machida Zelvia  -  Mito Hollyhock  
12:00 Grampus Eight  -  Yamagata  
12:00 Ehime FC  -  Oita Trinita  
12:30 Tokushima Vortis  -  Kyoto Sanga FC  
13:00 Thespa Kusatsu  -  Avispa Fukuoka  
13:00 S.Bellmare  -  Tokyo V. 1969  
13:00 Roasso Kumamoto  -  JEF Utd. Chiba  
22.07.2017
12:00 Yamagata  -  S.Bellmare  
12:00 JEF Utd. Chiba  -  Zweigen Kanazawa  
12:00 Matsumoto Yamaga  -  Ehime FC  
12:00 FC Gifu  -  Machida Zelvia  
12:00 Kyoto Sanga FC  -  Grampus Eight  
12:30 Tokyo V. 1969  -  Kamatamare Sanuki  
12:30 Yokohama FC  -  V-Varen Nagasaki  
13:00 Thespa Kusatsu  -  Roasso Kumamoto  
13:00 Oita Trinita  -  Mito Hollyhock  
23.07.2017
12:00 Okayama FC  -  Renofa Yamaguchi  
12:00 Avispa Fukuoka  -  Tokushima Vortis  
29.07.2017
12:00 Mito Hollyhock  -  Tokyo V. 1969  
12:00 Matsumoto Yamaga  -  Zweigen Kanazawa  
12:00 Kamatamare Sanuki  -  Oita Trinita  
12:00 Avispa Fukuoka  -  Yamagata  
13:00 Machida Zelvia  -  Kyoto Sanga FC  
13:00 S.Bellmare  -  Tokushima Vortis  
13:00 Renofa Yamaguchi  -  Yokohama FC  
13:00 Ehime FC  -  JEF Utd. Chiba  
30.07.2017
12:00 FC Gifu  -  Thespa Kusatsu  
12:00 Okayama FC  -  V-Varen Nagasaki  
13:00 Roasso Kumamoto  -  Grampus Eight  
05.08.2017
12:00 Thespa Kusatsu  -  Yamagata  
12:00 Kyoto Sanga FC  -  Okayama FC  
12:30 Yokohama FC  -  Oita Trinita  
13:00 Machida Zelvia  -  Avispa Fukuoka  
13:00 S.Bellmare  -  Matsumoto Yamaga  
13:00 Zweigen Kanazawa  -  Tokyo V. 1969  
13:00 Renofa Yamaguchi  -  Roasso Kumamoto  
13:00 Kamatamare Sanuki  -  Mito Hollyhock  
13:00 Tokushima Vortis  -  JEF Utd. Chiba  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  FC Gifu  
06.08.2017
12:30 Grampus Eight  -  Ehime FC  
11.08.2017
12:00 Yamagata  -  Zweigen Kanazawa  
12:00 Thespa Kusatsu  -  Kamatamare Sanuki  
12:00 JEF Utd. Chiba  -  Renofa Yamaguchi  
12:00 FC Gifu  -  Okayama FC  
12:00 Kyoto Sanga FC  -  Avispa Fukuoka  
12:00 Ehime FC  -  Mito Hollyhock  
12:30 Tokyo V. 1969  -  Roasso Kumamoto  
13:00 Tokushima Vortis  -  Yokohama FC  
13:00 V-Varen Nagasaki  -  S.Bellmare  
13:00 Oita Trinita  -  Machida Zelvia  
12.08.2017
12:00 Grampus Eight  -  Matsumoto Yamaga  
16.08.2017
13:00 Mito Hollyhock  -  Kyoto Sanga FC  
13:00 JEF Utd. Chiba  -  S.Bellmare  
13:00 Machida Zelvia  -  Grampus Eight  
13:00 Matsumoto Yamaga  -  Yamagata  
13:00 Zweigen Kanazawa  -  Tokushima Vortis  
13:00 Okayama FC  -  Ehime FC  
13:00 Renofa Yamaguchi  -  Thespa Kusatsu  
13:00 Kamatamare Sanuki  -  Yokohama FC  
13:00 Avispa Fukuoka  -  V-Varen Nagasaki  
13:00 Roasso Kumamoto  -  FC Gifu  
13:00 Oita Trinita  -  Tokyo V. 1969  
20.08.2017
09:00 Yamagata  -  JEF Utd. Chiba  
09:00 Thespa Kusatsu  -  Zweigen Kanazawa  
09:00 Tokyo V. 1969  -  V-Varen Nagasaki  
09:00 Yokohama FC  -  Mito Hollyhock  
09:00 S.Bellmare  -  Roasso Kumamoto  
09:00 Grampus Eight  -  Avispa Fukuoka  
09:00 FC Gifu  -  Kamatamare Sanuki  
09:00 Kyoto Sanga FC  -  Oita Trinita  
09:00 Okayama FC  -  Matsumoto Yamaga  
09:00 Tokushima Vortis  -  Renofa Yamaguchi  
09:00 Ehime FC  -  Machida Zelvia